VIDEOPRODUKTION DORTMUND

VIDEOPRODUKTION DORTMUND Regjistrimi i Videos së Talk Show krijues imazhi Video Regjistrimi i Koncertit


Mirë se vini Shërbimet Pasqyrë e kostos Nga referencat tona Personi kontaktues

Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio
Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.


Pamjet e jashtme shpesh përdoren në redaktimin e videos për të plotësuar ose plotësuar pamjet origjinale. Pamjet e jashtme me rezolucion të lartë duhet të konvertohen në të njëjtin format si filmimi origjinal për një dalje përfundimtare pa probleme. Pamjet me rezolucion të lartë janë të rëndësishme kur prodhoni përmbajtje për ekrane të mëdha ose përvoja VR. Teknologjia me rreze të lartë dinamike (HDR) përmirëson pamjet me rezolucion të lartë me kontrast dhe detaje më të mëdha në zonat e ndritshme dhe të errëta. Pamjet me rezolucion të lartë janë të rëndësishme për elemente vizuale komplekse, të tilla si demonstrimet e produkteve ose prezantimet shkencore. Pamjet me rezolucion të lartë minimizojnë humbjen e cilësisë gjatë post-prodhimit, duke siguruar rezultatin përfundimtar të cilësisë më të lartë. Pamjet e jashtme shtojnë shumëllojshmëri dhe kontrast në rezultatin përfundimtar. Pamjet me rezolucion të lartë krijojnë video 360 gradë për përvoja shikimi plotësisht zhytëse. Pamjet me rezolucion të lartë mund të përdoren për të krijuar pamje tërheqëse të sfondit, të tilla si skena të natyrës ose peizazhe të qytetit.


Ne mund të punojmë për ju në fushat e mëposhtme, ndër të tjera

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

VIDEOPRODUKTION DORTMUND ju ofron regjistrimin dhe prodhimin e videove me shumë kamera. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, VIDEOPRODUKTION DORTMUND mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Ne përdorim kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Në varësi të detyrës, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, ngjarje diskutimi dhe tryeza të rrumbullakëta. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Sigurisht, ne mbështetemi në metodën me shumë kamera për aq sa është një situatë interviste dhe bisede me disa njerëz. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

VIDEOPRODUKTION DORTMUND ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. Siguria e të dhënave në disqet USB, kartat e memories dhe hard disqet nuk është e garantuar përgjithmonë. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Nga referencat tona
Intervistë me Karsten Dittmann, nënkryetar i strehës së kafshëve, dhe Christian Thieme, kryebashkiak i qytetit të Zeitz, për inaugurimin e strehës së re të kafshëve "Heinz Schneider" në Zeitz.

U hap një strehë e re e kafshëve në Zeitz: Një intervistë me ... »
"Alban and the Queen": Performanca përfundimtare e suksesshme e muzikalit në Kulturhaus Weißenfels, hyrje në librin e qytetit, intervistë me Barbara Döring (kryetare e Artit Muzikor Weißenfels eV), Reinhard Seehafer (kompozitor i muzikës), Burgenlandkreis.

Lamtumirë emocionale: "Alban and the Queen" përfundon një seri ... »
Matthias Voss në bisedë me Stefan Hebert

Matthias Voss dhe Stefan Hebert (Dart & Sky Sportsbar Zeitz) në ...»
Raport televiziv mbi restaurimin e dritareve me njolla në Katedralen e Naumburgut, një nga monumentet më të rëndësishme në Gjermani, me intervista nga Dr. Holger Kunde (Dhuruesit e Bashkuar të Katedrales së Merseburgut dhe Naumburgut dhe Manastirit kolegjial ​​të Zeitz), Sarah Jarron (Menaxheri kryesor i punëtorisë së restaurimit të MA York ACR ICON) dhe Ivo Rauch (Menaxheri i Projektit).

Një raport televiziv mbi restaurimin e dritareve me njolla në Katedralen e ...»
Arkëtari në supermarket - një opinion - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Arkëtarët në supermarket - mendimi i tyre - Zëri i qytetarëve ... »
Raport televiziv për kampin e 3-të të të rinjve të AOK-ut në Weißenfels në MBC (Mitteldeutscher Basketballclub) me fokus në rolin e teknologjisë në kamp, ​​intervista me ekspertë të teknologjisë dhe trajnerë të MBC-së dhe njohuri mbi zhvillimet më të fundit në fushën e sportit.

Raport televiziv mbi kampin e tretë të të rinjve të AOK-ut në ... »
Matthias Voss në bisedë me Uwe Kraneis (kryetar i Shoqatës Droyßiger-Zeitzer Forst)

Matthias Voss në bisedë me Uwe Kraneis (kryetar i ... »
"Tensioni i Bundesligës në Weißenfels: Raport televiziv nga UHC Sparkasse Weißenfels kundër DJK Holzbüttgen" Ky raport televiziv tregon takimin emocionues midis UHC Sparkasse Weißenfels dhe DJK Holzbüttgen në Bundesligë. Martin Brückner nga UHC Sparkasse Weißenfels jep njohuri mbi pikat e forta të ekipit të tij dhe sfidat që duheshin kapërcyer.

"Ethet e Floorball në Weißenfels: Raport televiziv nga ndeshja e ... »VIDEOPRODUKTION DORTMUND edhe në gjuhë të tjera
dansk | danish | danois
suomalainen | finnish | finnisch
македонски | macedonian | makedonski
עִברִית | hebrew | 希伯来语
français | french | fransk
हिन्दी | hindi | hindi
español | spanish | espanja
malti | maltese | maltezer
português | portuguese | portugiż
беларускі | belarusian | bjeloruski
shqiptare | albanian | albanisch
қазақ | kazakh | Казак
bahasa indonesia | indonesian | indonesesch
azərbaycan | azerbaijani | basa azerbaijan
nederlands | dutch | holandský
한국인 | korean | koreaans
norsk | norwegian | noors
bugarski | bulgarian | bulgarca
slovenščina | slovenian | словенська
polski | polish | польський
english | anglais | 영어
italiano | italian | італьянскі
հայերեն | armenian | अर्मेनियाई
বাংলা | bengali | Բենգալերեն
فارسی فارسی | persian farsia | persisch farsie
中国人 | chinese | китайский язык
latviski | latvian | lett
ქართული | georgian | ジョージア語
suid afrikaans | south african | 南非的
українська | ukrainian | ukrain
Русский | russian | rusų
tiếng việt | vietnamese | vietnami
slovenský | slovak | słowacki
română | romanian | tiếng rumani
türk | turkish | турэцкая
eesti keel | estonian | estonština
svenska | swedish | swedia
hrvatski | croatian | kroate
Монгол | mongolian | mongol
bosanski | bosnian | bosniešu
lietuvių | lithuanian | litauisk
čeština | czech | Τσέχος
magyar | hungarian | hongaars
日本 | japanese | Японскі
gaeilge | irish | আইরিশ
lëtzebuergesch | luxembourgish | lúxemborg
عربي | arabic | arabisk
Ελληνικά | greek | ბერძენი
deutsch | german | գերմաներեն
íslenskur | icelandic | islännesch
Српски | serbian | serbu
basa jawa | javanese | yava dili


Revision av sidan gjord av Dongmei Xin - 2024.05.30 - 01:36:40