VIDEOPRODUKTION DORTMUND

VIDEOPRODUKTION DORTMUND Prodhimi i video intervistës Specialist për video 360 gradë redaktues video


Faqja e pare Shërbimet tona Pasqyrë e kostos Projektet e mëparshme Personi kontaktues

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)
VIDEOPRODUKTION DORTMUND ju ofron regjistrimin dhe prodhimin e videove me shumë kamera. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, VIDEOPRODUKTION DORTMUND mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.


Një nga përfitimet kryesore të prodhimit me shumë kamera është aftësia për të kapur kënde të shumta në të njëjtën kohë.
Prodhimi me shumë kamera mund të jetë më i shtrenjtë se prodhimi me një kamerë të vetme për shkak të pajisjeve shtesë dhe ekuipazhit të kërkuar. Kjo mund të krijojë një përvojë më gjithëpërfshirëse për shikuesit.

Kjo siguron që secila kamerë të kapë pozat dhe këndet e duhura.
Prodhimet me shumë kamera mund të përfitojnë gjithashtu nga përdorimi i fugave, vinçave dhe pajisjeve të tjera të lëvizjes së kamerës. Kjo mund të jetë veçanërisht e vështirë në hapësira të ngushta ose kur kamera të shumta po shkrepin të njëjtin subjekt.

Kjo mund të jetë një pajisje komplekse që kërkon një operator me përvojë për t'u përdorur në mënyrë efektive.
Në ngjarjet në natyrë, prodhimi me shumë kamera mund të përdoret për të kapur si interpretuesit ashtu edhe audiencën. Prodhimi me shumë kamera është një mjet thelbësor për prodhimin modern të videos dhe mund të krijojë një përvojë më tërheqëse dhe zhytëse për shikuesit.


Gama jonë e shërbimeve

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

VIDEOPRODUKTION DORTMUND ju ofron regjistrimin e videos me disa kamera në të njëjtën kohë. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, VIDEOPRODUKTION DORTMUND mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojës sonë të gjerë, ne mund të prodhojmë raporte televizive dhe raporte video për ju pothuajse për çdo temë.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
Raport televiziv mbi restaurimin e gjerë të dritareve me njolla në Katedralen e Naumburgut, me intervista nga Dr. Holger Kunde (Dhuruesit e Bashkuar të Katedrales së Merseburgut dhe Naumburgut dhe Manastirit kolegjial ​​të Zeitz), Sarah Jarron (Menaxheri kryesor i punëtorisë së restaurimit të MA York ACR ICON) dhe Ivo Rauch (Menaxheri i Projektit).

Raport televiziv mbi restaurimin e dritareve me njolla në Katedralen e Naumburgut, një ... »
Në një konferencë shtypi më 12 korrik 2021 në Hohenmölsen, u prezantua zgjerimi i suksesshëm i brezit të gjerë të internetit në rrethin Burgenland dhe Hohenmölsen. Pothuajse të gjitha familjet tani kanë akses në një shpejtësi minimale prej 50 Mbps, ndërsa disa mund të arrijnë edhe shpejtësi prej 100 Mbps deri në 250 Mbps.

Zgjerimi i suksesshëm i brezit të gjerë në rrethin Burgenland dhe ... »
30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit - dua të them lirinë. Kërkimi për të dhëna - identiteti dhe ndryshimi

30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit - dua të them lirinë. ... »
Wade Fernandez (Fituesi i Çmimit Indian Summer Music Award) koncert live në Burgwerben

Me tingullin e tij të vlerësuar me çmime, Wade Fernandez bëri që ... »
Udhëtim muzikor nëpër rrethin Burgenland: Një intervistë video me Ann-Helena Schlueter

Për organet dhe koncertet: Ann-Helena Schlueter në një intervistë ... »
Annett Baumann në bisedë: Si po përballet bujtina "Zum Dorfkrug" me krizën e Coronës dhe çfarë planesh ka pronarja për të ardhmen, përfshirë marrëdhënien e saj me Zeitzer Michael, një pikë referimi lokale.

Video intervistë me Annett Baumann: Si i përballon han "Zum Dorfkrug" në ... »VIDEOPRODUKTION DORTMUND pothuajse kudo në botë
हिन्दी | hindi | hindi
bosanski | bosnian | 波斯尼亚语
english | anglais | англійская
Монгол | mongolian | Мангольская
suomalainen | finnish | фин
lëtzebuergesch | luxembourgish | لوگزامبورگی
shqiptare | albanian | albanialainen
беларускі | belarusian | बेलारूसी
deutsch | german | njemački
հայերեն | armenian | armenian
español | spanish | španělština
dansk | danish | danski
português | portuguese | portoghese
한국인 | korean | korea keel
ქართული | georgian | georgisk
čeština | czech | češki
bugarski | bulgarian | bulgarsk
français | french | frans
svenska | swedish | السويدية
română | romanian | basa rumania
slovenščina | slovenian | स्लोवेनियाई
中国人 | chinese | kineski
lietuvių | lithuanian | litván
қазақ | kazakh | קזחית
malti | maltese | maltais
українська | ukrainian | ukrainiečių
basa jawa | javanese | Ява
Српски | serbian | srpski
عربي | arabic | arab
hrvatski | croatian | croat
gaeilge | irish | írsky
eesti keel | estonian | estisk
norsk | norwegian | नार्वेजियन
bahasa indonesia | indonesian | indonéz
македонски | macedonian | macedónsky
íslenskur | icelandic | ijslands
italiano | italian | người Ý
فارسی فارسی | persian farsia | persian farsia
azərbaycan | azerbaijani | azerbaidžāņu
বাংলা | bengali | бенгальская
suid afrikaans | south african | juhoafrický
magyar | hungarian | ungarsk
עִברִית | hebrew | heprealainen
slovenský | slovak | slovakų
tiếng việt | vietnamese | vietnamita
latviski | latvian | lettesch
Ελληνικά | greek | yunan
日本 | japanese | tiếng nhật
türk | turkish | török
polski | polish | polyak
Русский | russian | russies
nederlands | dutch | dutch


Ажурирањето е направено од Bharat Abdullah - 2024.05.30 - 01:03:21