VIDEOPRODUKTION DORTMUND

VIDEOPRODUKTION DORTMUND Prodhimi i raporteve video producent video regjisor dokumentarësh


Mirë se vini Gama jonë e ofertave Pasqyrë e kostos Pasqyrë e projektit Na kontaktoni

Nga referencat tona

Zeitz në ethet e futbollit: Në një intervistë video, Oliver Tille flet...


Video intervistë, Oliver Tille (Muzeu i Futbollit Zeitz dhe 1. FC Zeitz), 100 vjet stadiumi Ernst Thälmann në Zeitz, rishikim, histori, fillime, konvertime, ulje, ngritje, Zeitz, Teuchern, Leipzig, Naumburg, Weißenfels, Burgenlandkreis, Thale, Halle, Saksoni-Anhalt, Gau League, GDR League, Zeitzer Ballspiel Club ZBC, shoqëria sportive e kompanisë BSG Chemie Zeitz, 1. FC Zeitz


VIDEOPRODUKTION DORTMUND - mënyra më e mirë për të regjistruar koncerte, shfaqje teatrale, ngjarje, biseda...
… për t'i publikuar ato në TV, internet, DVD, Blu-Ray Disc etj.Pak mjete financiare, por pretendime të mëdha?

Këto opsione zakonisht i pengojnë njëri-tjetrit. VIDEOPRODUKTION DORTMUND është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamera moderne me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të gjeneratës së fundit të të njëjtit lloj. Cilësia optimale e imazhit është e garantuar edhe në kushte sfiduese ndriçimi. Pjerrëzat e programueshme të motorizuara mundësojnë kontrollin në distancë të kamerave, duke reduktuar kështu nevojën për staf, duke rezultuar në kursime në kosto.


Ne mund të punojmë për ju në fushat e mëposhtme, ndër të tjera

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

VIDEOPRODUKTION DORTMUND është partneri juaj kur bëhet fjalë për regjistrimet me shumë kamera dhe prodhimin e videove. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, VIDEOPRODUKTION DORTMUND nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, VIDEOPRODUKTION DORTMUND mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Regjistrimi me shumë kamera bën të mundur kapjen e zonave të shumta të ngjarjes nga këndvështrime të ndryshme në foto. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të detyrës, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, ngjarje diskutimi dhe tryeza të rrumbullakëta. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Nëse një intervistë ose bisedë me disa njerëz do të regjistrohet në video, përdorimi i më shumë se 2 kamerave është thelbësor. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Një prodhim video nuk mund të përfundojë pa redaktim video. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
Në turneun e pingpongut të VSG Kugelberg Weißenfels kundër TSV Eintracht Lützen, Klaus Sommermeyer vendosi një rekord moshe në moshën 87-vjeçare.

Në turneun e pingpongut të VSG Kugelberg Weißenfels kundër TSV Eintracht ... »
Björn Bloss në një intervistë video: Si Zeitz po mban ritmin me rizhvillimin urban dhe promovon pjesëmarrjen e qytetarëve

Kohezioni dhe bashkëvendosja: Björn Bloss në një intervistë video ... »
Virusi korona kundër futbollit dhe klubeve sportive, Matthias Voss foli me Uwe Abraham Maik Zimmermann nga Saalesportclub Weissenfels

Corona kundër futbollit dhe klubeve sportive, Matthias Voss foli me Maik Zimmermann ... »
Ballafaqimi me dallimet: Pse ndonjëherë distanca është alternativa më e mirë.

Kur mendimet e ndryshme çojnë në distancë sociale: Një ... »
Heinrich Schütz dhe Paqja: Një raport televiziv mbi koncertin e shëtitores me rastin e Festivalit të 21-të të Muzikës Heinrich Schütz në Weißenfels. dr fil. Maik Richter, bashkëpunëtor kërkimor në Shtëpinë e Heinrich Schütz, shpjegon në një intervistë se si muzika e Heinrich Schütz mund të kontribuojë për paqen.

Verley uns Frieden: Raport televiziv mbi koncertin e shëtitores në Festivalin e ... »
Raport televiziv: Sesioni fotografik për valixhen e re Saale-Unstrut 2018/2019 me kompaninë e marketingut bujqësor Saxony-Anhalt - intervistë me Thomas Böhm.

Intervistë me Thomas Böhm (Shef i Zyrës Ekonomike të Qarkut Burgenland): ... »VIDEOPRODUKTION DORTMUND ndërkufitare
polski - polish - poľský
ქართული - georgian - georgiano
norsk - norwegian - norra keel
հայերեն - armenian - armenac
slovenščina - slovenian - slovensk
dansk - danish - デンマーク語
Русский - russian - russisch
latviski - latvian - لاتفيا
عربي - arabic - arapski
беларускі - belarusian - Λευκορωσική
hrvatski - croatian - харвацкая
हिन्दी - hindi - hindi
română - romanian - 루마니아 사람
lëtzebuergesch - luxembourgish - 卢森堡语
lietuvių - lithuanian - Λιθουανικά
日本 - japanese - ճապոներեն
português - portuguese - 葡萄牙语
azərbaycan - azerbaijani - azerbaijano
deutsch - german - германски
فارسی فارسی - persian farsia - persisk farsia
bugarski - bulgarian - bulgaars
nederlands - dutch - ollainnis
svenska - swedish - Шведски
suomalainen - finnish - פִינִית
עִברִית - hebrew - ებრაული
tiếng việt - vietnamese - vietnamez
bahasa indonesia - indonesian - indonesiano
türk - turkish - turkish
suid afrikaans - south african - দক্ষিণ আফ্রিকান
Ελληνικά - greek - یونانی
shqiptare - albanian - अल्बानियन
íslenskur - icelandic - आइसलैंड का
한국인 - korean - корей
français - french - 法语
Српски - serbian - sérvio
basa jawa - javanese - javanska
gaeilge - irish - irsk
italiano - italian - italien
қазақ - kazakh - kasakhisk
magyar - hungarian - hongaars
español - spanish - người tây ban nha
Монгол - mongolian - mongol
বাংলা - bengali - bengalski
slovenský - slovak - словак
eesti keel - estonian - استونیایی
bosanski - bosnian - ボスニア語
українська - ukrainian - ukrainase
english - anglais - inglise
čeština - czech - Τσέχος
malti - maltese - მალტური
македонски - macedonian - 마케도니아 어
中国人 - chinese - סִינִית


Αναθεώρηση αυτής της σελίδας από Mariya Lucas - 2024.05.30 - 00:51:26