VIDEOPRODUKTION DORTMUND

VIDEOPRODUKTION DORTMUND video intervistë Specialist i Post Production. Ligjërata video incizim


Faqja kryesore Shërbimet Kërkesë për kuotim Referencat (përzgjedhja) Na kontaktoni

Ne mund të punojmë për ju në fushat e mëposhtme, ndër të tjeraRegjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

VIDEOPRODUKTION DORTMUND ju ofron regjistrimin e videos me disa kamera në të njëjtën kohë. Për prodhime të tilla ne përdorim...
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. ...
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe kontribute televizive...
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të detyrës, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, ngjarje diskutimi dhe tryeza të rrumbullakëta. Nëse pyetësi nuk duhet...
Redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i...
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe ...Gama jonë e shërbimeve

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

VIDEOPRODUKTION DORTMUND ju ofron regjistrimin dhe prodhimin e videove me shumë kamera. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. VIDEOPRODUKTION DORTMUND tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Regjistrimi me shumë kamera bën të mundur kapjen e zonave të shumta të ngjarjes nga këndvështrime të ndryshme në foto. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojës sonë të gjerë, ne mund të prodhojmë raporte televizive dhe raporte video për ju pothuajse për çdo temë.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të detyrës, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, ngjarje diskutimi dhe tryeza të rrumbullakëta. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? VIDEOPRODUKTION DORTMUND është partneri juaj. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Nga rezultatet tona, të prodhuara në mbi 20 vjet prodhim video.
Mendimet e një nëne të re nga Naumburgu - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Një letër nga një nënë e re nga distrikti ... »
Zbulohet: Bagëtia e arit të Trebenit - vjedhje marke gjatë tregtimit të kuajve me Reese & Ërnst

Bagëtitë e arit të Trebenit: Reese & Ërnst zbulojnë vjedhjen e ...»
Bashkim, drejtësi dhe liri? – Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Bashkim, drejtësi dhe liri? – Mendimi i një banori në lagjen ... »
Zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland, demonstratë në Naumburg

Iniciativa Die Bürgerstimme Demonstrata në tregun e Naumburgut në rrethin ... »
Teatri Naumburg: Nora ose shtëpi kukulle dhe Juda në skenë. Në këtë reportazh të shkurtër televiziv, dy shfaqjet Nora oder ein Puppenheim dhe Juda janë prezantuar në Teatrin Naumburg.

Teatri Naumburg: Teatër i fuqishëm. Në këtë reportazh të ... »
Të gjithë vendosin vetë - zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Të gjithë vendosin vetë - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Distrikti i Burgenlandit është krenar për vendin e tij të Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s: Reiner Haseloff dhe Götz Ulrich duke paraqitur certifikatën për Katedralen e Naumburgut.

Me vlerë historike: Katedralja e Naumburgut në distriktin Burgenland si një ... »
Në shkollë - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland

Në shkollë - një mendim - zëri i qytetarëve të distriktit ... »
100 vjet të stadiumit Ernst Thälmann në Zeitz: Oliver Tille në bisedë për rëndësinë e stadiumit për rrethin Burgenland dhe rajonin Saksoni-Anhalt

Nga futbolli i Gau-League në ligën e GDR: Oliver Tille në një ... »
U hap zyrtarisht qendra e performancës së hendbollit në hotelin e të rinjve dhe sporteve Euroville në Naumburg - zërat e të ftuarve në një intervistë.

Intervistë me të ftuarit e nderit në hapjen e qendrës stërvitore të ... »
Leximi dhe intervista me Bilbo Calvez / Saruj - Imagjinoni që nuk ka më para! - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Imagjinoni që nuk ka më para! - Zëri i Qytetarëve të Distriktit ... »
Duke formuar Zeitz së bashku: Björn Bloss në një intervistë video rreth mundësive dhe sfidave të pjesëmarrjes së qytetarëve në Zeitz

Ndryshimi i qytetit në Zeitz: Në një intervistë video, Björn ... »VIDEOPRODUKTION DORTMUND globale
íslenskur · icelandic · 아이슬란드어
magyar · hungarian · المجرية
shqiptare · albanian · basa albania
français · french · ফরাসি
فارسی فارسی · persian farsia · farsia persa
čeština · czech · tékkneska
gaeilge · irish · írsky
lëtzebuergesch · luxembourgish · लक्जमबर्गिश
español · spanish · स्पैनिश
日本 · japanese · japansk
basa jawa · javanese · javanés
tiếng việt · vietnamese · vietnamlane
Русский · russian · rusă
hrvatski · croatian · 크로아티아어
polski · polish · პოლონური
dansk · danish · dánčina
eesti keel · estonian · estonština
қазақ · kazakh · カザフ語
nederlands · dutch · هولندي
bugarski · bulgarian · 불가리아 사람
македонски · macedonian · makedoonlane
lietuvių · lithuanian · leedu
বাংলা · bengali · бенгал
português · portuguese · البرتغالية
svenska · swedish · isveçli
slovenský · slovak · slovaki
deutsch · german · آلمانی
עִברִית · hebrew · ibrani
slovenščina · slovenian · slóivéinis
türk · turkish · თურქული
Монгол · mongolian · mongol
malti · maltese · maltese
عربي · arabic · アラビア語
english · anglais · engleski
Српски · serbian · serbski
ქართული · georgian · người gruzia
հայերեն · armenian · armenio
azərbaycan · azerbaijani · azerbaijan
bahasa indonesia · indonesian · indoneesia
Ελληνικά · greek · यूनानी
हिन्दी · hindi · hindi
italiano · italian · итальян
norsk · norwegian · norveçli
suomalainen · finnish · finlandeză
한국인 · korean · корејски
latviski · latvian · lätlane
中国人 · chinese · Çince
bosanski · bosnian · bosnia
suid afrikaans · south african · sudafricano
українська · ukrainian · ukrajinčina
română · romanian · רומנית
беларускі · belarusian · bieloruský


გვერდის გადასინჯვა შესრულებულია Piotr Avila - 2024.05.30 - 00:45:32