VIDEOPRODUKTION DORTMUND

VIDEOPRODUKTION DORTMUND Prodhimi i raporteve video Specialist i videove promovuese regjisor dokumentarësh


Faqja kryesore Gama jonë e ofertave Çmimet Nga referencat tona Na kontaktoni

VIDEOPRODUKTION DORTMUND - mënyra më e mirë për të regjistruar ngjarje, takime, koncerte, biseda, shfaqje teatrale...
për publikim në internet, TV, BluRay, DVDA po përpiqeni për një nivel të lartë pavarësisht burimeve të pakta?

Rrallëherë është e mundur të arrihen të dyja në të njëjtën kohë. VIDEOPRODUKTION DORTMUND është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Kamerat që përdorim janë modele moderne, të gjeneratës së fundit të të njëjtit lloj, me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia e shkëlqyer e imazhit është e garantuar pavarësisht kushteve të vështira të ndriçimit. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorizuara bën të mundur kontrollin në distancë të kamerave, gjë që redukton fuqinë punëtore dhe kursen para.


Ne mund të punojmë për ju në fushat e mëposhtme, ndër të tjera

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

VIDEOPRODUKTION DORTMUND ju ofron regjistrimin dhe prodhimin e videove me shumë kamera. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. VIDEOPRODUKTION DORTMUND ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Regjistrimi me shumë kamera bën të mundur kapjen e zonave të shumta të ngjarjes nga këndvështrime të ndryshme në foto. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe kontribute televizive janë bërë gjatë viteve. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Sigurisht, ne mbështetemi në metodën me shumë kamera për aq sa është një situatë interviste dhe bisede me disa njerëz. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Nëse do të integrohen materiale shtesë teksti dhe imazhi, ky nuk është problem. Logot dhe paqartësitë gjithashtu mund të dizajnohen dhe integrohen. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

VIDEOPRODUKTION DORTMUND ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
Një vrasës? - Një punonjës i një shërbimi infermieror nga distrikti Burgenland

Një vrasës? – Zëri i Qytetarëve të Distriktit ... »
Fokusimi dhe pasioni në 1. FC Zeitz: Raport televiziv mbi lojën kundër SV Grossgrimma në Burgenlandkreis. Intervista me trajnerin Torsten Pöhlitz ka të bëjë me rëndësinë e fokusit dhe pasionit në futboll dhe sesi skuadra e 1. FC Zeitz ka treguar këto cilësi.

Lojë e suksesshme në shtëpi për 1. FC Zeitz: Një raport televiziv mbi ...»
Momentet e jetës në ekuilibër: 10 leksione nga nata Pecha Kucha

Vendimet formojnë fatin tonë: Rishikimi i natës së 5-të të ...»
Gehring Maschinenbau paraqet statistikat e tregut të punës për distriktin Burgenland: Intervistë me Sascha Henze nga Agjencia e Punësimit Weißenfels në lidhje me mungesën e punëtorëve të kualifikuar.

Raporti televiziv: Statistikat e tregut të punës për distriktin Burgenland ... »
Depresioni i stuhisë Friederike në kopshtin natyror të shtëpisë Weißenfels: Një sfidë për njerëzit dhe kafshët

Një pasqyrë e kopshtit natyror të atdheut Weißenfels: Si e ... »
Virusi korona kundër futbollit dhe klubeve sportive, Matthias Voss foli me Uwe Abraham Maik Zimmermann nga Saalesportclub Weissenfels

Virusi korona kundër futbollit dhe klubeve sportive, Matthias Voss foli me Maik ...»
"Zum Dorfkrug" në kohën e Corona: Annett Baumann në një intervistë për sfidat për bujtinë e saj dhe besimin e saj për të ardhmen, duke përfshirë një diskutim për Zeitzer Michael.

Annett Baumann flet për situatën e vështirë për bujtinë "Zum ... »
Raport televiziv: Arti bashkëkohor në Kunsthaus Zeitz - Një udhëtim artistik i zbulimit përmes ekspozitës

Turne në Kunsthaus Zeitz - një ekspozitë e artit bashkëkohor dhe ... »
Si i shtyu alkooli njerëzit e Zeitz-it nën tokë: Në një intervistë video, Andreas Wilke flet për krijimin e Zeitz-it nëntokësor

Subterranean Zeitz: Andreas Wilke në një intervistë video në lidhje me planet ... »
Nxënësit e shkollave fillore Langendorf mësojnë të parandalojnë zjarret: raport televiziv mbi javën e mbrojtjes nga zjarri

Brigada e zjarrit Weißenfels frymëzon nxënësit e shkollave fillore për ...»
Intervistë me Elmar Schwenke, Peter Lemar (muzikant, gazetar, autor)

Ne nuk duam të bëhemi zombie që janë sjellë në linjë - ... »
Përfaqësuesi i shitjeve - Një banor i rrethit Burgenland

Përfaqësuesi i shitjeve - Një letër nga një qytetar i rrethit ... »VIDEOPRODUKTION DORTMUND në gjuhë të tjera
latviski ⟩ latvian ⟩ letonisht
türk ⟩ turkish ⟩ turski
bahasa indonesia ⟩ indonesian ⟩ indonesio
українська ⟩ ukrainian ⟩ यूक्रेनी
ქართული ⟩ georgian ⟩ georgískt
bosanski ⟩ bosnian ⟩ bosnien
中国人 ⟩ chinese ⟩ চাইনিজ
Ελληνικά ⟩ greek ⟩ հունարեն
հայերեն ⟩ armenian ⟩ armenac
slovenščina ⟩ slovenian ⟩ slowenisch
suid afrikaans ⟩ south african ⟩ lõuna-aafrika
Русский ⟩ russian ⟩ rusian
norsk ⟩ norwegian ⟩ норвег
nederlands ⟩ dutch ⟩ néerlandais
한국인 ⟩ korean ⟩ карэйская
বাংলা ⟩ bengali ⟩ bengalski
עִברִית ⟩ hebrew ⟩ ヘブライ語
magyar ⟩ hungarian ⟩ hongaars
polski ⟩ polish ⟩ poljski
íslenskur ⟩ icelandic ⟩ আইসল্যান্ডিক
қазақ ⟩ kazakh ⟩ казахська
Српски ⟩ serbian ⟩ серб
eesti keel ⟩ estonian ⟩ basa estonia
español ⟩ spanish ⟩ Ισπανικά
bugarski ⟩ bulgarian ⟩ ბულგარული
română ⟩ romanian ⟩ رومانیایی
deutsch ⟩ german ⟩ němec
slovenský ⟩ slovak ⟩ orang slovakia
suomalainen ⟩ finnish ⟩ soome keel
english ⟩ anglais ⟩ 영어
hrvatski ⟩ croatian ⟩ xorvat
gaeilge ⟩ irish ⟩ ірландський
basa jawa ⟩ javanese ⟩ яванский
हिन्दी ⟩ hindi ⟩ hindi
Монгол ⟩ mongolian ⟩ moğolca
беларускі ⟩ belarusian ⟩ vitryska
lietuvių ⟩ lithuanian ⟩ 리투아니아 사람
македонски ⟩ macedonian ⟩ 마케도니아 어
malti ⟩ maltese ⟩ wong malta
dansk ⟩ danish ⟩ daneze
عربي ⟩ arabic ⟩ עֲרָבִית
italiano ⟩ italian ⟩ İtalyan
azərbaycan ⟩ azerbaijani ⟩ azerbaijano
čeština ⟩ czech ⟩ checo
lëtzebuergesch ⟩ luxembourgish ⟩ 卢森堡语
português ⟩ portuguese ⟩ portugalština
shqiptare ⟩ albanian ⟩ Албани
فارسی فارسی ⟩ persian farsia ⟩ الفارسية الفارسية
français ⟩ french ⟩ 프랑스 국민
svenska ⟩ swedish ⟩ svensk
日本 ⟩ japanese ⟩ japansk
tiếng việt ⟩ vietnamese ⟩ vietnam


Хяналт Jianguo Chandra - 2024.05.30 - 01:03:01