VIDEOPRODUKTION DORTMUND

VIDEOPRODUKTION DORTMUND redaktimi i videos redaktues video kineastët


Faqja kryesore Shërbimet tona Çmimet Referencat (përzgjedhja) Na kontaktoni

Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla
Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. USB-të, kartat e kujtesës dhe disqet e ngurtë kanë një jetëgjatësi të kufizuar. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.


DVD-të dhe disqet Blu-ray janë formate të mediave fizike që përdoren gjerësisht për ruajtjen dhe luajtjen e përmbajtjes video. Prodhimi i serive të vogla mundëson fleksibilitet më të madh në procesin e prodhimit, duke lejuar personalizimin dhe personalizimin e produktit përfundimtar. Prodhimi i serive të vogla të DVD-ve dhe disqeve Blu-ray është i përshtatshëm për projekte të kufizuara, të tilla si festivale filmi, konferenca ose ngjarje të drejtpërdrejta.
DVD-të dhe disqet Blu-ray mund të përdoren si një mjet promovues për artistët ose bizneset, duke shfaqur punën e tyre dhe duke ofruar një përfaqësim të prekshëm të markës së tyre. DVD-të dhe disqet Blu-ray janë të qëndrueshme dhe mund të përballojnë konsumimin, duke siguruar jetëgjatësinë e përmbajtjes së ruajtur në to. DVD-të dhe disqet Blu-ray mund të përdoren për të synuar audiencë të veçantë ose tregje të specializuara.
DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një paraqitje fizike të përmbajtjes, e cila mund të jetë më e paharrueshme dhe me ndikim sesa përmbajtja dixhitale. Blu-ray ofron siguri të pashembullt të të dhënave në krahasim me disqet e ngurtë dhe ruajtjen e resë kompjuterike pasi nuk mund të hakohet ose të aksesohet nga distanca, duke siguruar që të dhënat tuaja të mbeten të sigurta dhe të sigurta. Blu-ray ofron privatësi më të madhe të të dhënave në krahasim me ruajtjen e cloud, e cila shpesh është subjekt i shkeljeve të të dhënave dhe hakerimit. Me Blu-ray, ju mund t'i ruani të dhënat tuaja jashtë linje, larg syve kureshtarë dhe shkeljeve të mundshme të sigurisë.


Nga gama e shërbimeve tona

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së VIDEOPRODUKTION DORTMUND është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. VIDEOPRODUKTION DORTMUND ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Video raporte për televizion dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe kontribute televizive janë bërë gjatë viteve. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur është aq e pasur saqë mund të prodhojmë raporte televizive dhe video për ju për të gjitha llojet e temave.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të detyrës, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, ngjarje diskutimi dhe tryeza të rrumbullakëta. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Sigurisht, ne mbështetemi në metodën me shumë kamera për aq sa është një situatë interviste dhe bisede me disa njerëz. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

VIDEOPRODUKTION DORTMUND është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. USB-të, kartat e kujtesës dhe disqet e ngurtë kanë një jetëgjatësi të kufizuar. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos
Colette Bornkamm-Rink, Grit, Sina dhe më shumë: Altoparlantë mbresëlënës në demonstrimin në Lützen

Adresimi i ankesave: Lützen Demo 2024 bashkon fermerë, zejtarë, ... »
Rihapja e urës pranë Haynsburgut është një shembull i kohezionit dhe solidaritetit të komunitetit pas përmbytjes. Në intervistë, Dipl.-Ing. Jörg Littmann nga Falk Scholz GmbH mbi detajet teknike dhe rëndësinë e urës për rajonin dhe rrethin Burgenland. Administratori i qarkut Götz Ulrich dhe kryetari i komunës Uwe Kraneis janë të pranishëm në inaugurim dhe festojnë suksesin së bashku me banorët.

Rihapja e urës pranë Haynsburg pas përmbytjes është një sukses i ... »
"Muzika dhe lëvizja: punëtori e daulleve për fëmijë me Benjamin Gerth nga RedAttack në Kulturhaus Weißenfels"

"Përvoja e ritmit: punëtori e daulleve për fëmijë me ... »
"Nga lojtari hobi te profesionisti" - Nën këtë temë, Toni Mehrländer nga Zeitz në distriktin Burgenland, Saksoni-Anhalt, zhvillon një intervistë video se si mund të fitoni para me eSports.

Në një intervistë me video, Toni Mehrländer nga Zeitz në ... »
Raporti televiziv në natën e 4-të të Pecha Kucha në Rathaus-Diele, Zeitz - Kathrin Weber dhe Philipp Baumgarten flasin për kontributin e tyre në temën e utopisë.

Raport televiziv në natën e 4-të të Pecha Kucha në Zeitz - Kathrin ... »
Në një intervistë video, Oliver Tille flet për stadiumin Ernst Thälmann dhe historinë e rrahur të futbollit në Zeitz

100 vjet të stadiumit Ernst Thälmann në Zeitz: Oliver Tille në ... »
20. Zeitzer Michael: Duke parë pas një ceremonie magjepsëse çmimesh për sipërmarrësit e rinj të suksesshëm

Zeitzer Michael nderon sipërmarrësit e rinj: Një pasqyrë në ... »
Abacay - video muzikore: Luka

Video muzikore e projektit Abacay me titull ... »
Koncerti i Ray Cooper unplugged drejtpërdrejt në kishën Goseck Castle

Ray Cooper shkëputi koncertin e drejtpërdrejtë në kishën Goseck ... »
Kryevepër taktike në 1. FC Zeitz: Një raport televiziv mbi lojën e futbollit kundër SV Grossgrimma në Burgenlandkreis. Në një intervistë me trajnerin Torsten Pöhlitz, mësojmë më shumë për konsideratat taktike që çuan në fitoren e 1. FC Zeitz.

Fokusimi dhe pasioni në 1. FC Zeitz: Raport televiziv mbi lojën kundër SV ... »
Raporti televiziv: Uragani Friederike lë dëme në rrethin Burgenland - Një vështrim në punën e pastrimit dhe punën e brigadës së zjarrfikësve Weißenfels

Depresioni i stuhisë Friederike: Një vështrim në dëmtimin e stuhisë ... »
Raport mbi festivalin e hendbollit që feston 95 vjetorin e hendbollit në tronditje dhe 25 vjetorin e klubit të hendbollit HC Burgenland, me përshtypjet e ngjarjes dhe një intervistë me Sascha Krieg, nënkryetarin e HC Burgenland.

Raport mbi sukseset e HC Burgenland në 25 vitet e fundit dhe rëndësinë ... »VIDEOPRODUKTION DORTMUND botëror
nederlands   dutch   هلندی
čeština   czech   tsjeggies
bahasa indonesia   indonesian   इन्डोनेशियाई
lëtzebuergesch   luxembourgish   luksemburgase
italiano   italian   إيطالي
gaeilge   irish   ірландскі
slovenščina   slovenian   슬로베니아
norsk   norwegian   норвешки
english   anglais   Английский
deutsch   german   tysk
Ελληνικά   greek   græsk
қазақ   kazakh   kasakhisk
suid afrikaans   south african   sudafricano
azərbaycan   azerbaijani   aserbajdsjansk
日本   japanese   giapponese
basa jawa   javanese   javanesesch
română   romanian   রোমানিয়ান
magyar   hungarian   ungaresch
Монгол   mongolian   मंगोलियन
Русский   russian   ruso
ქართული   georgian   géorgien
eesti keel   estonian   igauņu
suomalainen   finnish   फिनिश
bugarski   bulgarian   בולגרית
malti   maltese   maltesiska
svenska   swedish   sueco
íslenskur   icelandic   Íoslainnis
中国人   chinese   chinês
한국인   korean   Корейский
português   portuguese   người bồ Đào nha
tiếng việt   vietnamese   vijetnamski
dansk   danish   danez
عربي   arabic   arabo
македонски   macedonian   마케도니아 어
latviski   latvian   latvia
עִברִית   hebrew   хебрејски
lietuvių   lithuanian   lithuania
Српски   serbian   סרבית
türk   turkish   turško
فارسی فارسی   persian farsia   الفارسية الفارسية
беларускі   belarusian   hviderussisk
українська   ukrainian   ucrainean
shqiptare   albanian   albanees
español   spanish   İspanyol
polski   polish   lehçe
հայերեն   armenian   armênio
slovenský   slovak   sllovake
hrvatski   croatian   xorvat
bosanski   bosnian   bosniyalı
हिन्दी   hindi   tiếng hindi
বাংলা   bengali   bengáli
français   french   francuski


Tato stránka byla aktualizována uživatelem Chunhua Yamaguchi - 2024.05.30 - 02:30:42