VIDEOPRODUKTION DORTMUND

VIDEOPRODUKTION DORTMUND Ligjërata video incizim Produksion video teatrale Video Regjistrimi i Koncertit


Faqja e pare Gama jonë e ofertave Çmimet Nga referencat tona Kontaktoni

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos

Një raport televiziv mbi pritjen e Vitit të Ri nga kryetari i bashkisë së...


Raport televiziv, Burgenlandkreis , intervistë, Cornelia König, pritje për Vitin e Ri, Goethegymnasium, Weißenfels, Robby Risch, Felicitas Jordan, Edwina Teichert, kryetar bashkie, simbol nderi, muzikalë


VIDEOPRODUKTION DORTMUND - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale e regjistrimit të koncerteve, shfaqjeve teatrore, ngjarjeve, diskutimeve...
për publikim në internet, TV, në Blu-ray Disc, DVDKërkesa të larta pavarësisht financave të kufizuara?

Këto dy gjëra zakonisht nuk janë të mundshme në të njëjtën kohë. VIDEOPRODUKTION DORTMUND është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamera moderne të gjeneratës së fundit të të njëjtit lloj me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia optimale e imazhit sigurohet edhe në kushte të pafavorshme ndriçimi. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorit do të thotë që kamerat mund të përdoren nga distanca, gjë që redukton numrin e personelit të kërkuar dhe kështu ul kostot.


Ne mund të punojmë për ju në fushat e mëposhtme, ndër të tjera

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Prodhimi i videos me shumë kamera është fokusi kryesor i VIDEOPRODUKTION DORTMUND. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. VIDEOPRODUKTION DORTMUND tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Video incizimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Video raporte për televizion dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe kontribute televizive janë bërë gjatë viteve. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur është aq e pasur saqë mund të prodhojmë raporte televizive dhe video për ju për të gjitha llojet e temave.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Nuk ka nevojë për një anim të motorit kur bëhet fjalë për diskutime pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? VIDEOPRODUKTION DORTMUND është partneri juaj. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. USB-të, kartat e kujtesës dhe disqet e ngurtë kanë një jetëgjatësi të kufizuar. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Nga rezultatet tona nga mbi 20 vjet prodhim video
Burgenlandkreis organizoi Kupën e 20-të të Këshillit të Qarkut në futbollin e brendshëm. SC Naumburg mori pjesë në turne dhe Stefan Rupp, nënkryetar i klubit, jep informacion për rëndësinë e turneut dhe ambiciet e ekipit të tij në një intervistë.

SC Naumburg ishte një nga pjesëmarrësit në kupën e 20-të të ... »
Raport televiziv mbi rëndësinë e punës së menaxherëve të shërbimit infermieror duke përdorur shembullin e Monika Kaeding në klinikën Burgenlandkreis në Zeitz.

Monika Kaeding flet në një reportazh televiziv për përvojat e saj si menaxhere ... »
Një ditë me kryemjekun Dr. mjekësor Andreas Hellweger në kirurgji traumatike dhe ortopedi në Asklepiosklinik Weißenfels. Në këtë reportazh televiziv, një ditë nga jeta e Dr. mjekësor Andreas Hellweger e shoqëron ndërsa punon në kirurgjinë e traumës dhe ortopedinë në Asklepiosklinik Weißenfels.

dr mjekësor Andreas Hellweger: Prapa skenave të kirurgjisë së traumës ...»
Mbrëmje emocionuese futbolli në Zorbau: Ne biseduam me Dietmar Neuhaus (President i Blau-Weiss Zorbau) dhe Maik Kunze (drejtor sportiv dhe trajner i Blau-Weiss Zorbau) përpara ndeshjes së fundit në shtëpi kundër Magdeburger SV Börde.

Ethet e futbollit në Zorbau: Blau Weiß Zorbau takohet me Magdeburg SV ... »
Katedralja e Naumburgut si simbol i kulturës në distriktin Burgenland: Një bisedë me Administratorin e Qarkut Götz Ulrich.

Katedralja Naumburg në distriktin Burgenland si një sit i trashëgimisë ... »
I kërcënuar, i munduar, i traumatizuar - perceptimi i një banori të rrethit Burgenland

I kërcënuar, i munduar, i traumatizuar - Një letër nga një ... »
Mineralet dhe fosilet në Bad Kösen: Vështrime në bursën vjetore. Intervistat me organizatorët.

Zbuloni thesaret e natyrës: Shkëmbimi i mineraleve dhe fosileve në Bad ... »
Raport televiziv: Të moshuarit dhe personat me aftësi të kufizuara në Weißenfels festojnë Festivalin e 22-të të Sporteve të të moshuarve dhe personave me aftësi të kufizuara dhe Javën e 20-të të të moshuarve, një mundësi për takime dhe shkëmbime, intervistë me Karolin Schubert.

Raporti televiziv: Qyteti i Weißenfels po organizon Festivalin e 22-të Sportiv ... »
Rezervistët e Bundeswehr-it përgatiten për Marshimin Blücher në Zeitz: Vështrim mbi stërvitjen dhe përgatitjet për konkursin shtetëror, shoqëruar nga një intervistë me Hans Thiele, kryetari i grupit shtetëror të rezervistëve në Saksoni-Anhalt.

Në rrugën drejt fitores: raport mbi Marshimin Blücher në Zeitz dhe trajnimin e ... »
Përmes xhunglës ligjore: Gjeni formën e duhur ligjore për shkollën tuaj të pavarur

Formimi i së ardhmes: Lehtësia dhe avantazhet e themelimit të një ... »
Abuzimi narcisist - Intervistë me një qytetar nga rrethi Burgenland

Abuzimi narcisist - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të rrethit ... »
Pjesa 2 SSC Saalesportclub Weissenfels Konferenca për shtyp Shqyrtime Vështrime

Konferenca për shtyp SSC Saalesportclub Weissenfels rishikon pikëpamjet e pjesës ... »VIDEOPRODUKTION DORTMUND në vende të tjera
español / spanish / испан
tiếng việt / vietnamese / vietnamien
lietuvių / lithuanian / lithuania
bahasa indonesia / indonesian / indonezijski
eesti keel / estonian / estnisch
čeština / czech / czech
english / anglais / engleză
suomalainen / finnish / فنلاندی
Ελληνικά / greek / গ্রীক
македонски / macedonian / maċedonjan
বাংলা / bengali / bengálsky
Монгол / mongolian / モンゴル語
فارسی فارسی / persian farsia / persisch farsie
shqiptare / albanian / alban
한국인 / korean / कोरियाई
lëtzebuergesch / luxembourgish / luksemburški
türk / turkish / турски
中国人 / chinese / chineesesch
dansk / danish / دانماركي
latviski / latvian / lettiska
íslenskur / icelandic / ісландская
bugarski / bulgarian / болгарский
日本 / japanese / јапански
azərbaycan / azerbaijani / Αζερμπαϊτζάν
slovenščina / slovenian / slovenski
Српски / serbian / srpski
hrvatski / croatian / croat
gaeilge / irish / 아일랜드의
عربي / arabic / arabisk
Русский / russian / орос
norsk / norwegian / norveški
suid afrikaans / south african / suður afrískur
magyar / hungarian / हंगेरी
italiano / italian / italiană
slovenský / slovak / eslovaco
português / portuguese / پرتغالی
basa jawa / javanese / javanska
malti / maltese / مالتی
українська / ukrainian / ukrainsk
bosanski / bosnian / बोस्नियाई
қазақ / kazakh / kazahu
беларускі / belarusian / belarusia
ქართული / georgian / грузинский
nederlands / dutch / 荷兰语
deutsch / german / gjermanisht
հայերեն / armenian / erməni
עִברִית / hebrew / hebreeuws
polski / polish / lenkas
svenska / swedish / suedez
français / french / французскі
română / romanian / румынская
हिन्दी / hindi / hindi


A frissítést elvégezte Sangeeta Bux - 2024.05.30 - 02:19:53