VIDEOPRODUKTION DORTMUND

VIDEOPRODUKTION DORTMUND Regjistrim video me shumë kamera Video Regjistrimi i Koncertit Regjistrimi i Videos së Talk Show


Mirë se vini Gama e ofertave Çmimet Pasqyrë e projektit Na kontaktoni

llogaritja e kostos
Sa kushton një prodhim video? Është e vështirë t'i japësh një përgjigje të përgjithshme pyetjes. Për një përgjigje të pyetjes, ju lutemi na kontaktoni. Nëse jemi të vetëdijshëm për dëshirat dhe idetë tuaja, ne mund t'ju bëjmë një ofertë të përshtatshme. Qëllimi ynë është të prodhojmë video pavarësisht një buxheti të vogël.


Duke ofruar çmime individuale, ne sigurojmë që klientët tanë të paguajnë vetëm për shërbimet që kërkojnë dhe të mos paguajnë për asgjë të panevojshme. Çmimi individual na lejon gjithashtu të rregullojmë çmimet tona për t'iu përshtatur buxhetit të klientit.

Çmimi ynë bazohet në nivelin e ekspertizës së kërkuar për projektin, kështu që ne mund të ofrojmë një kosto të saktë për shërbimet e nevojshme.

Çmimi ynë merr parasysh gjithashtu madhësinë, shtrirjen dhe kornizën kohore të projektit, në mënyrë që klientët të mund të marrin një kosto të saktë për projektin e tyre. Modeli ynë i çmimeve siguron që cilësia e shërbimeve tona të mbetet e lartë, pasi nuk kemi nevojë të shkurtojmë për të mbajtur një çmim të ulët.

Duke ofruar çmime individuale, ne mund të kuptojmë më mirë nevojat e klientit dhe të ofrojmë shërbime që plotësojnë kërkesat e tyre specifike.

Çmimi individual është gjithashtu i nevojshëm për ofrimin e kuotave të sakta për projekte më të mëdha, të tilla si prodhimet filmike ose reklamat televizive. Ekipi ynë mund të punojë me klientët për të identifikuar zgjidhjet me kosto më efektive për nevojat e tyre të prodhimit të videove, të cilat mund të ndihmojnë në minimizimin e kostove.

Modeli ynë individual i çmimeve na mundëson gjithashtu të ofrojmë zbritje për klientët e përsëritur, gjë që mund të ndihmojë në ndërtimin e marrëdhënieve afatgjata.


Këto përfshihen midis shërbimeve të tjera

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

VIDEOPRODUKTION DORTMUND ju ofron regjistrimin dhe prodhimin e videove me shumë kamera. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, VIDEOPRODUKTION DORTMUND nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. VIDEOPRODUKTION DORTMUND tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Video incizimi i shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Regjistrimi me shumë kamera bën të mundur kapjen e zonave të shumta të ngjarjes nga këndvështrime të ndryshme në foto. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. USB-të, kartat e kujtesës dhe disqet e ngurtë kanë një jetëgjatësi të kufizuar. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Nga referencat tona
Historia e Lützen në foto: Intervistë me Dr. Inger Schuberth, historiane nga Fondacioni Suedez Lützen, në hapjen e ekspozitës "Lützen 1632 - Histori e madhe në piktura të mëdha" në sallën "Luani i Kuq".

intervista me dr Inger Schuberth nga Fondacioni Suedez Lützen në hapjen e ... »
Si qëndron bashkë komuniteti i arteve marciale Jodan Kamae Zeitz në krizë Në këtë intervistë video, Silvio Klawonn flet për kohezionin brenda komunitetit të arteve marciale Jodan Kamae Zeitz gjatë pandemisë së koronës. Ai ndan hapat që kanë ndërmarrë për të mbajtur kontakte dhe për të mbështetur njëri-tjetrin, si dhe përvojat e tyre me trajnimin me video online.

Silvio Klawonn flet për rëndësinë e trajnimit me video në internet ... »
Në Zeitz, ekspertët diskutojnë heqjen e linjitit dhe ndryshimin strukturor në boshtin Herrmann

Simpoziumi në Zeitz: Si ndikon heqja e linjitit në ndryshimin ... »
Libri i ilustruar Wetterzeube - 16 fshatra në Elstertalin e bukur: Në një intervistë me video, Corina Trummer, Hartmut Krimmer dhe Klaus-Dieter Kunick flasin për idenë dhe prodhimin e librit, i cili përfshin 16 fshatrat në rajon.

Prapa skenave të librit të ilustruar Wetterzeube - 16 fshatra në Elstertalin e ... »
Lauterbach në një shëtitje të së hënës - zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Lauterbach në një shëtitje të së hënës - Një ... »
Një paraqitje nga një sipërmarrës nga distrikti Burgenland

Një sipërmarrës - Parashtrimi me mendime për masat e ... »
Video muzikore: Abacay - Guitar Girl

Abacay - Guitar Girl - video ...»
Apel me zë të lartë: Thyeni heshtjen e përfaqësuesve të popullit - demonstrim në Weißenfels, 1 maj 2023.

Kryengritje kundër heshtjes: Demonstrata në Weißenfels më 1 maj ... »
Vjedhja e markës në tregtinë e kuajve: Bagëtia e arit të Trebenit me Reese & Ërnst - histori lokale

Zbulohet: Bagëtia e arit të Trebenit - vjedhje marke gjatë tregtimit të ... »
Tranzicioni i energjisë dhe e ardhmja: Diskutim me Olaf Scholz dhe studentë të MIBRAG në qendrën e trajnimit Profen

Olaf Scholz në Profen: Diskutim me të trajnuarit për të ardhmen e ... »VIDEOPRODUKTION DORTMUND pothuajse kudo në botë
deutsch ⟩ german ⟩ Немецкий
中国人 ⟩ chinese ⟩ çinli
eesti keel ⟩ estonian ⟩ אסטונית
македонски ⟩ macedonian ⟩ macedoński
español ⟩ spanish ⟩ hiszpański
english ⟩ anglais ⟩ Англиски
ქართული ⟩ georgian ⟩ gürcü
עִברִית ⟩ hebrew ⟩ ebraico
čeština ⟩ czech ⟩ Çek
عربي ⟩ arabic ⟩ araabia keel
nederlands ⟩ dutch ⟩ هلندی
한국인 ⟩ korean ⟩ корејски
français ⟩ french ⟩ franču valoda
basa jawa ⟩ javanese ⟩ javanesiska
lietuvių ⟩ lithuanian ⟩ lietuviešu
svenska ⟩ swedish ⟩ zweeds
tiếng việt ⟩ vietnamese ⟩ ვიეტნამური
हिन्दी ⟩ hindi ⟩ хинди
日本 ⟩ japanese ⟩ japonský
norsk ⟩ norwegian ⟩ noruego
বাংলা ⟩ bengali ⟩ bengali
polski ⟩ polish ⟩ 광택
slovenščina ⟩ slovenian ⟩ slóivéinis
Српски ⟩ serbian ⟩ serbian
suomalainen ⟩ finnish ⟩ fins
suid afrikaans ⟩ south african ⟩ sydafrikanska
lëtzebuergesch ⟩ luxembourgish ⟩ luxemburský
українська ⟩ ukrainian ⟩ ukraiński
bosanski ⟩ bosnian ⟩ 보스니아어
հայերեն ⟩ armenian ⟩ armeno
қазақ ⟩ kazakh ⟩ kazakh
hrvatski ⟩ croatian ⟩ kroatų
Русский ⟩ russian ⟩ vene keel
bugarski ⟩ bulgarian ⟩ Βούλγαρος
slovenský ⟩ slovak ⟩ slowaaks
Монгол ⟩ mongolian ⟩ Μογγόλος
română ⟩ romanian ⟩ rumunština
dansk ⟩ danish ⟩ deens
فارسی فارسی ⟩ persian farsia ⟩ farsia persană
gaeilge ⟩ irish ⟩ irlandesi
italiano ⟩ italian ⟩ italiano
latviski ⟩ latvian ⟩ letonă
türk ⟩ turkish ⟩ اللغة التركية
malti ⟩ maltese ⟩ malteze
Ελληνικά ⟩ greek ⟩ orang yunani
shqiptare ⟩ albanian ⟩ albanach
magyar ⟩ hungarian ⟩ hongrois
íslenskur ⟩ icelandic ⟩ իսլանդերեն
bahasa indonesia ⟩ indonesian ⟩ indonesio
português ⟩ portuguese ⟩ पुर्तगाली
беларускі ⟩ belarusian ⟩ bjeloruski
azərbaycan ⟩ azerbaijani ⟩ azerbeidzjaans


Uppdaterad av Jean Kabir - 2024.05.30 - 00:41:11