VIDEOPRODUKTION DORTMUND

VIDEOPRODUKTION DORTMUND producent video redaktimi i videos producent i filmit me imazhe


Faqja kryesore Shërbimet Çmimet Projektet e përfunduara Personi kontaktues

Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...
Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.


Shfaqjet teatrale përmirësohen me pamjet me shumë kamera që kapin nuancat e aktorëve dhe skenës.
Leximet letrare përfitojnë nga regjistrimi me shumë kamera, i cili mundëson pamje të ndryshme të autorit dhe performancës së tij. Regjistrimi me shumë kamera kërkon një ekip të veçantë audio për të siguruar audio me cilësi të lartë nga çdo aparat fotografik. Xhipat dhe vinçat mund të krijojnë poza dinamike dhe t'i shtojnë lëvizjet filmimeve kur shkrepni me kamera të shumta.
Regjistrimi me shumë kamera krijon një përvojë kinematografike dhe rrit zhytjen e shikuesit. Ngjarjet që kërkojnë këndvështrime të shumëfishta, siç janë mitingjet politike, kërkojnë kamera të shumta. Regjistrimi me shumë kamera është i dobishëm për ngjarjet ku veprimi shpërndahet në të gjithë skenën ose hapësirën e performancës.
Regjistrimi me shumë kamera është thelbësor për të kapur përvojën e interpretuesve dhe audiencës. Transmetimi i drejtpërdrejtë i videos lejon që ngjarjet dhe shfaqjet të transmetohen në kohë reale në internet.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

VIDEOPRODUKTION DORTMUND ju ofron regjistrimin e videos me disa kamera në të njëjtën kohë. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, VIDEOPRODUKTION DORTMUND mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Regjistrimi me shumë kamera bën të mundur kapjen e zonave të shumta të ngjarjes nga këndvështrime të ndryshme në foto. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Ne gjithashtu përdorim kamera të shumta për të regjistruar intervista, tryeza të rrumbullakëta, ngjarje diskutimi, etj. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? VIDEOPRODUKTION DORTMUND është partneri juaj. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Nga rezultatet tona, të prodhuara në mbi 20 vjet prodhim video.
Kupa e 15-të Stadtwerke në futboll të mbyllur në bashkinë e Weißenfels ishte një sukses i madh. Në intervistat me Matthias Hauke ​​dhe Ekkart Günther, diskutohen sfidat e veçanta të mbajtjes së një turneu të tillë.

Raport televiziv mbi Kupën e 15-të Stadtwerke në futbollin e mbyllur, në ... »
Raporti i Super të Dielës: Djathi i marimangës Würchwitz - Një intervistë me Helmut "Humus" Pöschel për historinë e djathit të marimangës dhe prodhimin, si dhe transportin e kafshëve në hapësirë.

Djathi i marimangës dhe udhëtimi në hapësirë ​​- Një ... »
Angazhimi për të drejtat e njeriut: Një raport mbi konferencën e 4-të sociale të distriktit Burgenland në Naumburg, e cila mbron respektimin e të drejtave të njeriut. Raporti përfshin intervista me administratorin e qarkut Götz Ulrich dhe ekspertë të tjerë mbi rëndësinë e konferencës për angazhimin e të drejtave të njeriut.

Një raport televiziv mbi konferencën e 4-të sociale të distriktit Burgenland ... »
E drejta e votës e grave: Një ekspozitë për 100-vjetorin - Një raport televiziv mbi ngjarjen festive dhe ekspozitën Do të zgjidhte vetë - 100 vjet të drejtë të votës së grave në Schlossmuseum Neu-Augustusburg në Weißenfels, me një intervistë me fotografin Sabine Felber për ekspozitat e saj të ekspozitës.

100 vjet të drejtë të votës së grave: një ekspozitë me histori ... »
Video reportazh me titull -Racionaliteti i energjisë! Tani!- për EnergieVernunft Mitteldeutschland eV në IHK Halle.

Video reportazh për këtë ngjarje me titull -Racionaliteti i energjisë! ... »
Raport televiziv: Arti bashkëkohor në Kunsthaus Zeitz - Një turne në ekspozitën e organizuar nga OpenSpace dhe Kloster Posa eV

Intervistë me Christian Thieme (Kryetari i Qytetit të Zeitz) - Si kontribuon ekspozita ... »
Intervistë për mënyrën se si zyra e mirëqenies sociale, agjencia sociale, gjykatat sociale, gjykatat administrative, shkollat ​​dhe autoritetet merren me një fëmijë me aftësi të kufizuara dhe veprimet e gjyqësorit dhe paralelet me pandeminë.

Asnjë person përgjegjës nuk do të marrë ... »
Në shkollë - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland

Në shkollë - Mendime mbi situatën në shkolla - Zëri i qytetarëve ... »
Shëndeti dhe guximi - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Shëndeti dhe guximi - mendimi i një banori të rrethit ... »
Raport televiziv: Stadtwerke Weißenfels prezanton kalendarin e ri, të hartuar nga nxënësit e Gjimnazit Goethe, në renovimin e zjarrit dhe i dhuron shkollës 500 euro.

Nxënësit e Gjimnazit Goethe hartojnë kalendarin e ri për Stadtwerke ... »
Intervistë me Ekkart Günther: Si Stadtwerke Weißenfels po drejton elektromobilitetin: Një bisedë me drejtorin menaxhues të Stadtwerke Weißenfels rreth angazhimit të kompanisë ndaj elektromobilitetit dhe rëndësisë së stacionit të ri të karikimit.

Karikimi u bë i lehtë: Stacioni i ri i karikimit elektrik në ... »
Distrikti Burgenland në fokus: Olaf Scholz flet me të trajnuarit e MIBRAG për sfidat e tranzicionit të energjisë

Tranzicioni i energjisë dhe e ardhmja: Diskutim me Olaf Scholz dhe studentë të ... »VIDEOPRODUKTION DORTMUND edhe në gjuhë të tjera
shqiptare · albanian · albanez
عربي · arabic · araibis
dansk · danish · dánčina
日本 · japanese · japonés
latviski · latvian · lotyšský
english · anglais · englanti
nederlands · dutch · holland
bahasa indonesia · indonesian · الأندونيسية
slovenský · slovak · slovakisk
ქართული · georgian · gruzínský
suomalainen · finnish · basa finlandia
basa jawa · javanese · jaavalainen
eesti keel · estonian · estonski
español · spanish · ispanų
azərbaycan · azerbaijani · азербејџански
svenska · swedish · स्वीडिश
italiano · italian · người Ý
suid afrikaans · south african · 남아프리카
deutsch · german · nemecký
polski · polish · 抛光
română · romanian · ルーマニア語
français · french · frans
lietuvių · lithuanian · リトアニア語
Монгол · mongolian · mongolski
Русский · russian · Руски
македонски · macedonian · macedónsky
malti · maltese · المالطية
עִברִית · hebrew · hebrajski
қазақ · kazakh · kazakh
gaeilge · irish · ирланд
हिन्दी · hindi · هندی
magyar · hungarian · 匈牙利
中国人 · chinese · κινέζικα
lëtzebuergesch · luxembourgish · ルクセンブルク語
한국인 · korean · korejski
čeština · czech · tsjechisch
türk · turkish · turku
বাংলা · bengali · bengalų
hrvatski · croatian · croate
íslenskur · icelandic · איסלנדית
українська · ukrainian · ukrainian
tiếng việt · vietnamese · vietnamci
bugarski · bulgarian · балгарская
norsk · norwegian · ノルウェー語
português · portuguese · portugāļu
Српски · serbian · sırpça
беларускі · belarusian · bielorusso
bosanski · bosnian · bosnisk
فارسی فارسی · persian farsia · perzsa perzsa
Ελληνικά · greek · հունարեն
հայերեն · armenian · armeens
slovenščina · slovenian · sloven


Бетті жаңартқан Santosh Che - 2024.05.30 - 01:14:01