VIDEOPRODUKTION DORTMUND

VIDEOPRODUKTION DORTMUND Produksion video teatrale video intervistë redaktimi i videos


Faqja kryesore Gama e ofertave Çmimet Pasqyrë e projektit Kontaktoni

Nga referencat tona

Raport televiziv për kampin e 3-të të të rinjve të AOK-ut...


MBC, distrikti Burgenland , Raport televiziv, Weißenfels, intervistë, Klubi i Basketbollit Qendror Gjerman, Martin Geissler (Drejtor Menaxhues i Klubit të Basketbollit të Gjermanisë Qendrore), Wilma Struck (përfaqësuese shtetërore e AOK Saksoni-Anhalt), kampi i tretë i të rinjve të AOK


VIDEOPRODUKTION DORTMUND - incizim profesional i koncerteve, shfaqjeve teatrore, eventeve, bisedave me çmimin më të mirë në cilësi të lartë...
për publikim në TV, Web, Blu-ray Disc, DVDQëllime të larta, por vetëm një buxhet i vogël - një sfidë e madhe?

Këto dy gjëra zakonisht nuk shkojnë së bashku. VIDEOPRODUKTION DORTMUND është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamera me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të gjeneratës së fundit të të njëjtit lloj. Kushtet e kërkuara të ndriçimit nuk ndikojnë në cilësinë e shkëlqyer të imazhit. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca duke përdorur pjerrësi të programueshme të motorizuara, duke reduktuar kostot e punës dhe duke mundësuar kursime në kosto.


Këto përfshihen midis shërbimeve të tjera

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

VIDEOPRODUKTION DORTMUND ju ofron regjistrimin e videos me disa kamera në të njëjtën kohë. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, VIDEOPRODUKTION DORTMUND mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Video incizimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Ne përdorim kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Janë prodhuar dhe transmetuar disa qindra reportazhe televizive, video dhe raporte. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojës sonë të gjerë, ne mund të prodhojmë raporte televizive dhe raporte video për ju pothuajse për çdo temë.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Ne gjithashtu përdorim kamera të shumta për të regjistruar intervista, tryeza të rrumbullakëta, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Nga referencat tona
1. FC Zeitz ka ambicie promovimi - Hajo Bartlau dhe Uwe Kraneis ofrojnë njohuri për planet dhe perspektivat e tyre.

Promovimi në horizont - Hajo Bartlau dhe Uwe Kraneis flasin për zhvillimet e reja në ... »
Weißenfels: Banorët kërkojnë rinovimin e ndriçimit rrugor në rrugën për në Marienmühle - raport televiziv me intervista me Andreas Pschribülla dhe Dominik Schmidt.

Rinovimi i ndriçimit rrugor: Banorët në rrugën për në ... »
Lexim -Ëndrra e violinës- nga autori Andreas Friedrich - në Bibliotekën e qytetit Hohenmölsen

Ëndrra e violinës - Andreas Friedrich - ... »
Rëndësia e Zeitz si një qendër e prodhimit të pianos: Një intervistë me Friederike Böcher, Drejtore e Shtëpisë së Heinrich Schütz.

Si Zeitz u bë qendra ndërkombëtare e prodhimit të pianos: Një ... »
Përmes xhunglës ligjore: Gjeni formën e duhur ligjore për shkollën tuaj të pavarur

Projektet inovative arsimore: Arti i themelimit të shkollave të pavarura me ... »
Tregu i Krishtlindjeve në Naumburg me një kulm: shesh patinazhi është i hapur! Intervistë me Sylvia Kühl, menaxhere e qytetit të Naumburger Innenstadt eV

Tregu i Krishtlindjeve i Naumburgut: shesh patinazhi në akull si pika kryesore e ...»VIDEOPRODUKTION DORTMUND në gjuhë të tjera
Ελληνικά - greek - ბერძენი
bosanski - bosnian - bosnisch
türk - turkish - türgi keel
slovenský - slovak - 슬로바키아 사람
Русский - russian - орыс
français - french - fransız dili
čeština - czech - tiếng séc
suomalainen - finnish - finlandese
azərbaycan - azerbaijani - aserbaídsjan
português - portuguese - portugisisk
lietuvių - lithuanian - leedu
dansk - danish - дацкая
македонски - macedonian - macedonisch
Монгол - mongolian - mongol
Српски - serbian - serbesch
lëtzebuergesch - luxembourgish - liuksemburgiečių
한국인 - korean - карэйская
ქართული - georgian - gruzīnu
中国人 - chinese - китайський
bahasa indonesia - indonesian - indonesisk
עִברִית - hebrew - ivrits
română - romanian - რუმინული
deutsch - german - vācu
norsk - norwegian - norvegian
қазақ - kazakh - kazahu
bugarski - bulgarian - בולגרית
svenska - swedish - svéd
malti - maltese - maltés
українська - ukrainian - ukrajinčina
hrvatski - croatian - الكرواتية
فارسی فارسی - persian farsia - perzijska farzija
عربي - arabic - arapski
basa jawa - javanese - javanese
slovenščina - slovenian - slovence
suid afrikaans - south african - südafrikanisch
gaeilge - irish - irsk
tiếng việt - vietnamese - vietnamees
हिन्दी - hindi - hinduski
日本 - japanese - Японський
shqiptare - albanian - albanesch
latviski - latvian - латыш
հայերեն - armenian - armene
english - anglais - engleski
eesti keel - estonian - エストニア語
íslenskur - icelandic - yslands
español - spanish - spuenesch
беларускі - belarusian - belarus
magyar - hungarian - húngaro
italiano - italian - italian
nederlands - dutch - holandês
বাংলা - bengali - Բենգալերեն
polski - polish - polnesch


Bijgewerkt door Ai Shahzad - 2024.05.30 - 01:31:37