VIDEOPRODUKTION DORTMUND

VIDEOPRODUKTION DORTMUND producent mediatik drejtor kreativ raportet video


Faqja e pare Gama jonë e ofertave Kërkesë për kuotim Pasqyrë e projektit Na kontaktoni

Rezultatet nga mbi 20 vjet

Nuk ka mundësi për drogë - Si parandalon Goethegymnasium Weißenfels me...


Weißenfels, Raport televiziv, Hans-Jürgen Neufang (prokuror i lartë publik), Silvio Klawonn (stacioni i policisë Burgenlandkreis), Goethegymnasium, Burgenlandkreis , sport kundër drogës, parandalim, seminar, intervistë


VIDEOPRODUKTION DORTMUND - cilësia e lartë dhe çmimi më i mirë - incizim profesional i koncerteve, eventeve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore...
për publikim në ueb, TV, në disk Blu-ray, DVDVetëm një buxhet i vogël, por ende standarde të larta?

Zakonisht është e pamundur të kombinohen të dyja. VIDEOPRODUKTION DORTMUND është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Ne përdorim kamerat e gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç që janë moderne. Kushtet e vështira të ndriçimit nuk janë pengesë për cilësinë e imazhit të klasit të parë. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca nëpërmjet përdorimit të pjerrësive të programueshme të motorizuara, duke ulur kostot duke minimizuar fuqinë punëtore.


Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

VIDEOPRODUKTION DORTMUND ju ofron regjistrimin dhe prodhimin e videove me shumë kamera. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. VIDEOPRODUKTION DORTMUND ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Video incizimi i shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të detyrës, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, ngjarje diskutimi dhe tryeza të rrumbullakëta. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Sigurisht, ne mbështetemi në metodën me shumë kamera për aq sa është një situatë interviste dhe bisede me disa njerëz. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. USB-të, kartat e kujtesës dhe disqet e ngurtë kanë një jetëgjatësi të kufizuar. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues
Raport televiziv për vizitën e Michael Mendl në qytetin e Zeitz, organizuar nga Beat Toniolo dhe përmban intervista me fansa dhe banorë.

Raport televiziv për vizitën e aktorit Michael Mendl në Zeitz, i cili shikon ... »
Kryetarja e dytë e klubit të kalërimit dhe vozitjes Zeitz Bergisdorf, Ivonne Pioch, në një intervistë: Vështrime mbi punën e klubit dhe dashurinë për sportin e kuajve.

Si klubi i kalërimit dhe vozitjes Zeitz Bergisdorf në distriktin Burgenland e ...»
Anekdota aventureske: Reese & Ërnst dhe nata magjike e Vitit të Ri

Legjendar Markröhlitz: Historia e pabesueshme e Njeriut të Vogël ... »
Tregu i Krishtlindjeve në Naumburg me një kulm: shesh patinazhi është i hapur! Intervistë me Sylvia Kühl, menaxhere e qytetit të Naumburger Innenstadt eV

Patinazhi në akull në tregun e Krishtlindjeve në Naumburg: Prezantohet ... »
"Zeitz si një vend i rëndësishëm për informacionin e karrierës: raport televiziv nga panairi" Raporti televiziv paraqet Zeitz si një vend të rëndësishëm për informacionin e karrierës dhe raporton mbi panairin e 21-të të informacionit për karrierën në shkollat ​​profesionale në Burgenlandkreis. Thomas Böhm dhe Michael Hildebrandt ofrojnë njohuri mbi zhvillimin e botës profesionale

"Panairi i 21-të i informacionit për karrierat në Zeitz: Raport televiziv me ... »
Raport mbi mënyrën lozonjare me të cilën dita e projektit shkollor "SOKO Forest" përcjell rëndësinë e pyllit tek nxënësit dhe i sensibilizon ata për mbrojtjen e mjedisit, me fokus në qasjen pedagogjike të edukatores pyjore Diana Jenrich dhe intervista me nxënësit.

Raport televiziv për ditën e projektit shkollor "SOKO Forest" në ... »
Në bisedë me Ronald Knoll - Bëhu i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Bëhuni i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - Intervistë me ... »
"Cierpinskis në modalitetin e konkurrencës": Një vështrim prapa skenave të vrapimit të Himmelswege me Waldemar dhe André Cierpinski

"7th Himmelswege-Lauf at Arche Nebra": Përshtypjet e ngjarjes së vrapimit ... »VIDEOPRODUKTION DORTMUND edhe në gjuhë të tjera
azərbaycan : azerbaijani : azerbaïdjanais
қазақ : kazakh : kazakh
deutsch : german : duits
tiếng việt : vietnamese : víetnamska
slovenský : slovak : славацкая
basa jawa : javanese : jawajski
latviski : latvian : lätlane
svenska : swedish : švédsky
हिन्दी : hindi : hindi
bugarski : bulgarian : ბულგარული
malti : maltese : maltesiska
bosanski : bosnian : بوسنیایی
română : romanian : rumın
bahasa indonesia : indonesian : Ինդոնեզերեն
հայերեն : armenian : أرميني
Ελληνικά : greek : grieks
gaeilge : irish : irski
français : french : prancūzų kalba
한국인 : korean : корей
español : spanish : Ισπανικά
lëtzebuergesch : luxembourgish : люксембургский
norsk : norwegian : norvēģu
dansk : danish : ড্যানিশ
فارسی فارسی : persian farsia : fars fars
english : anglais : ইংরেজি
slovenščina : slovenian : sloweens
ქართული : georgian : gjeorgjiane
Русский : russian : rusă
íslenskur : icelandic : islandese
eesti keel : estonian : estonjan
македонски : macedonian : македонски
italiano : italian : italien
Монгол : mongolian : mongolski
中国人 : chinese : chinese
magyar : hungarian : ungerska
türk : turkish : түрік
عربي : arabic : არაბული
Српски : serbian : Σέρβος
বাংলা : bengali : ベンガル語
українська : ukrainian : ukrayna
hrvatski : croatian : croato
日本 : japanese : Японський
shqiptare : albanian : Албанац
nederlands : dutch : هلندی
suid afrikaans : south african : Հարավ - աֆրիկյան
čeština : czech : чеська
lietuvių : lithuanian : lithuania
suomalainen : finnish : finlandeză
беларускі : belarusian : beloruski
português : portuguese : партугальская
polski : polish : polonais
עִברִית : hebrew : hebrejski


Ažurirao Jimmy Freitas - 2024.05.30 - 01:02:04