VIDEOPRODUKTION DORTMUND

VIDEOPRODUKTION DORTMUND drejtor kreativ producent mediatik Prodhimi i video intervistave


Faqja kryesore Shërbimet Pasqyrë e kostos Referencat (përzgjedhja) Kontaktoni

Nga rezultatet tona të shumta nga mbi 20 vjet prodhim video

Lumturia e trefishtë e Salzburgut - histori lokale me Reese & Ërnst - mami...


Tre binjakë të Salzburgut - Një mami përjeton stres kur tre nëna mërgimtare lindin binjakë në të njëjtën kohë - histori lokale. Reese i raporton Ërnst-it për lindjen e tre çifteve binjakësh në mërgimtarët e Salzburgut në Weissenfels.


VIDEOPRODUKTION DORTMUND - cilësia e lartë dhe çmimi më i mirë - incizim profesional i koncerteve, eventeve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore...
për publikim në TV, Web, BluRay, DVDA po përpiqeni për një nivel të lartë pavarësisht burimeve të pakta?

Zakonisht duhet të zgjidhni njërën ose tjetrën. Sidoqoftë, VIDEOPRODUKTION DORTMUND është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim gjeneratën e fundit të kamerave me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi optimale të imazhit edhe në kushte të vështira ndriçimi. Kësaj i shtohen kokat rrotulluese të programueshme, telekomanda ... kjo minimizon përpjekjet e personelit dhe redukton ndjeshëm kostot.


Nga gama e shërbimeve tona

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

VIDEOPRODUKTION DORTMUND është një nga kompanitë e pakta që ofron prodhim video me shumë kamera. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. VIDEOPRODUKTION DORTMUND ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

VIDEOPRODUKTION DORTMUND ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Siguria e të dhënave në disqet USB, kartat e memories dhe hard disqet nuk është e garantuar përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Nga rezultatet tona, të prodhuara në mbi 20 vjet prodhim video.
Amy, als leidenschaftliche Bildungswandlerin, Lernbegleiterin und Mama, spricht mit Christine Beutler über die spannenden Themen neuer Lernorte, Schulgründungen und den Transformationsprozess, durch den Eltern ihre innere Stärke finden.

Amy, die leidenschaftliche Bildungswandlerin, Lernbegleiterin und Mama, tauscht sich mit ... »
Kryemjeku Dr. mjekësor Andreas Hellweger: Shpëtimi i jetëve në spital. Në këtë reportazh televiziv, jeta e kryemjekut Dr. mjekësor Andreas Hellweger ndriçoi në Asklepiosklinik Weißenfels ndërsa shpëton jetë çdo ditë. Pjesa 2

Një ditë me kryemjekun Dr. mjekësor Andreas Hellweger në kirurgji ... »
"The Steintorturm am Brühl: Si një shoqatë partneriteti ruan historinë e kësaj pamjeje - Një bisedë me Diana Jakob, Beate Teller, Kerstin Müller dhe Heidrun Planke"

"Historia e Steintorturm am Brühl dhe partneriteti Detmold-Zeitz: 30 vjet ... »
Sot në Weissenfels bëhet dorëzimi zyrtar i një granti prej 1.7 milionë eurosh për ridizajnimin e rrugës Am Güterbahnhof. Përveç 34 hapësirave të reja parkimi, 2 stacione autobusi, një qark rrotullimi autobusi dhe akses pa pengesa në tunelin e këmbësorëve janë gjithashtu pjesë e projektit.

Ridizajnimi i rrugës Am Güterbahnhof në Weissenfels merr një grant prej 1.7 ... »
Hendboll në distriktin Burgenland: WHV 91 mposhti SV 07 Apollensdorf në një duel të ngushtë.

Duel hendbolli në distriktin Burgenland: WHV 91 triumfon kundër SV 07 Apollensdorf ... »
NJË PËRRALLË NGA KORBETHA - The Enchanting Holle nga Reese & Serioze

FERRI I KORBETHËS - Një kapitull magjik në jetën e Reese & ... »
I kërcënuar, i munduar, i traumatizuar - një banor i rrethit Burgenland

I kërcënuar, i munduar, i traumatizuar - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Demonstrata e zërit të qytetarëve të rrethit Burgenland në Naumburg për dorëzimin e katalogut të kërkesave

Iniciativa Die Bürgerstimme, demonstrim në tregun e Naumburgut në distriktin ... »
Petra Grimm-Benne flet në pritjen e Vitit të Ri të AOK Saxony-Anhalt në qendrën e klientëve në Halle

Pritja e Vitit të Ri të AOK Saksoni-Anhalt: rishikim i një ngjarje të ... »
Sekretet e mbarështimit të deleve të Markwerben: Reese dhe Ernst tregojnë për dashurinë, poligaminë dhe jetën e bariut në një histori magjepsëse lokale.

Reese dhe Ernst tregojnë historinë: Bariu i Markwerben dhe jeta e tij e ... »
Lexim i autorit dhe diskutim me Prof Dr. Harald Meller dhe Christian Forberg në diskun qiellor të Nebras

Bisedë në Arche Nebra me Prof Dr. Harald Meller dhe Christian Forberg në ...»
Sekstonët kureshtarë: vjedhja në një kantier ndërtimi - Reese & Ërnst në veprim - histori lokale

Detektivë në një turne fshati: vjedhje në një kantier ndërtimi - ... »VIDEOPRODUKTION DORTMUND në shumë gjuhë të ndryshme
gaeilge ⟩ irish ⟩ ирланд
فارسی فارسی ⟩ persian farsia ⟩ перська фарсія
malti ⟩ maltese ⟩ maltneska
magyar ⟩ hungarian ⟩ унгарски
bosanski ⟩ bosnian ⟩ բոսնիերեն
Српски ⟩ serbian ⟩ صربی
հայերեն ⟩ armenian ⟩ armenjan
nederlands ⟩ dutch ⟩ holland
lëtzebuergesch ⟩ luxembourgish ⟩ Люксембургскі
қазақ ⟩ kazakh ⟩ qazax
हिन्दी ⟩ hindi ⟩ хинди
עִברִית ⟩ hebrew ⟩ ebrajk
română ⟩ romanian ⟩ румын
norsk ⟩ norwegian ⟩ nórsky
latviski ⟩ latvian ⟩ lotyšský
français ⟩ french ⟩ fransız dili
tiếng việt ⟩ vietnamese ⟩ 베트남어
íslenskur ⟩ icelandic ⟩ icelandic
українська ⟩ ukrainian ⟩ oekraïens
hrvatski ⟩ croatian ⟩ người croatia
한국인 ⟩ korean ⟩ korea keel
bahasa indonesia ⟩ indonesian ⟩ ინდონეზიური
svenska ⟩ swedish ⟩ švédsky
deutsch ⟩ german ⟩ allemand
español ⟩ spanish ⟩ spagnolo
ქართული ⟩ georgian ⟩ gürcü
日本 ⟩ japanese ⟩ japonský
eesti keel ⟩ estonian ⟩ ests
italiano ⟩ italian ⟩ Իտալական
беларускі ⟩ belarusian ⟩ белоруски
azərbaycan ⟩ azerbaijani ⟩ ażerbajġani
shqiptare ⟩ albanian ⟩ албанец
suomalainen ⟩ finnish ⟩ phần lan
bugarski ⟩ bulgarian ⟩ bułgarski
slovenščina ⟩ slovenian ⟩ словенечки
македонски ⟩ macedonian ⟩ macedone
عربي ⟩ arabic ⟩ араб
Ελληνικά ⟩ greek ⟩ ギリシャ語
中国人 ⟩ chinese ⟩ چینی ها
polski ⟩ polish ⟩ পোলিশ
slovenský ⟩ slovak ⟩ słowacki
português ⟩ portuguese ⟩ portugalčina
dansk ⟩ danish ⟩ датська
čeština ⟩ czech ⟩ 체코 사람
Русский ⟩ russian ⟩ Руски
Монгол ⟩ mongolian ⟩ mongoliska
english ⟩ anglais ⟩ ingilizce
suid afrikaans ⟩ south african ⟩ afrika e jugut
lietuvių ⟩ lithuanian ⟩ lietuviešu
basa jawa ⟩ javanese ⟩ người java
বাংলা ⟩ bengali ⟩ бенгальская
türk ⟩ turkish ⟩ turkkilainen


Η αναθεώρηση της σελίδας έγινε από Joan Mahmood - 2024.05.30 - 01:35:53