VIDEOPRODUKTION DORTMUND

VIDEOPRODUKTION DORTMUND Prodhuesi i përmbajtjes së mediave sociale Prodhimi i videos me shumë kamera Prodhimi i video intervistave


Faqja kryesore Shërbimet Kërkesë për kuotim Referencat (përzgjedhja) Na kontaktoni

Gama jonë e shërbimeve

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

VIDEOPRODUKTION DORTMUND është partneri juaj kur bëhet fjalë për regjistrimet me shumë kamera dhe prodhimin e videove. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, VIDEOPRODUKTION DORTMUND nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, VIDEOPRODUKTION DORTMUND mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Video raporte për televizion dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Ne gjithashtu përdorim kamera të shumta për të regjistruar intervista, tryeza të rrumbullakëta, ngjarje diskutimi, etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Nga referencat tona
Administratori i qarkut Götz Ulrich dhe dëshmitari bashkëkohor Hans-Peter Müller raportojnë në një intervistë për lëshimin ceremonial të urës së sapondërtuar në Großjena në Unstrut, e cila u dëmtua nga përmbytja.

Në një intervistë, administratori i qarkut Götz Ulrich dhe dëshmitari ... »
Një vrasës? - Mendimet e një punonjësi në sektorin e kujdesit - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Një vrasës? - Mendimi i një punonjësi në shërbimin infermieror - ...»
SV Burgwerben kundër SV Wacker 1919 Wengelsdorf në Superkupën e meshkujve: çmime për ekipet e të rinjve - intervistë me Thomas Reichert, presidenti i shoqatës së futbollit të distriktit Burgenland.

Thomas Reichert, President i Shoqatës së Futbollit të Distriktit Burgenland, flet ... »
Mendimet e tifozëve dhe lojtarëve për ndeshjen e hendbollit midis HC Burgenland dhe HC Rödertal II: reagime dhe reagime pas ndeshjes

Prapa skenave të lojës së hendbollit: Një vështrim në ... »
Varkat e shpëtimit në veprim: Një raport mbi varkat e reja të shpëtimit të DLRG Weißenfels-Hohenmölsen në veprim. Raporti tregon varkat që shpëtojnë njerëz në ujë dhe përmban intervista me rojet e shpëtimit dhe Ronny Stoltze për avantazhet e varkave të reja për punën e DLRG.

Gati për shpëtim: Një raport mbi varkat e reja të shpëtimit ...»
Reportazh mbi rëndësinë e sportit dhe aktiviteteve komunitare si festivali në shtëpi i SV Großgrimma për komunitetin lokal dhe roli i shoqatës në promovimin e integrimit dhe kohezionit, me një intervistë me Anke Färber.

Raport historik mbi historinë e festivalit vendas të SV Großgrimma dhe ... »
Si të fitoni para me eSports? Toni Mehrländer, një eSportsman i njohur nga distrikti Burgenland, Saksoni-Anhalt, jep këshilla të vlefshme në një intervistë.

"Nga lojtari hobi te profesionisti" - Nën këtë temë, Toni ... »
Abacay - video muzikore: Bëni një kompromis dhe do të mbijetoni

Abacay - Bëni një kompromis dhe do të mbijetoni (Video ... »
Historia e Lützen në foto: Intervistë me Dr. Inger Schuberth, historiane nga Fondacioni Suedez Lützen, në hapjen e ekspozitës "Lützen 1632 - Histori e madhe në piktura të mëdha" në sallën "Luani i Kuq".

Hapja e ekspozitës "Lützen 1632 - histori e madhe në foto të ... »
Manastiri i Memlebenit si vend kulture: ekspozita Dije+Fuqia tregon rëndësinë e Mesjetës për rajonin tonë

Manastiri Memleben: Ekspozita Njohuri+Fuqia tregon rëndësinë e Shën ... »
Lojë hendbolli: HC Burgenland II kundër Landsberger HV në Plotha (Weißenfels, Naumburg) regjistruar në 4K/UHD, me të gjitha penalltitë 2-minutëshe dhe kartonët e verdhë

Lojë hendbolli, HC Burgenland II kundër Landsberger HV, regjistruar në 4K/UHD ... »
"Rekrutimi i punonjësve të huaj: Raport televiziv nga konferenca për shtyp në Weißenfels" Ky reportazh televiziv përmbledh informacionin më të rëndësishëm nga konferenca për shtyp "Connecting Burgenland" në Weißenfels mbi rekrutimin e punonjësve të huaj. Stefan Scholz nga Agjencia e Punësimit Burgenlandkreis dhe Lars Franke nga HELO Logistics & Services raportojnë mbi mundësitë e ofruara nga qendra e informacionit për karrierën dhe qendra e punës dhe japin njohuri mbi përvojat e tyre me punëtorët e huaj.

"Punëtorë të kualifikuar ndërkombëtarë për distriktin ... »VIDEOPRODUKTION DORTMUND pothuajse kudo në botë
한국인 · korean · карэйская
tiếng việt · vietnamese · вьетнамдық
eesti keel · estonian · estisk
english · anglais · inglise
nederlands · dutch · هلندی
հայերեն · armenian · jermenski
hrvatski · croatian · kroate
italiano · italian · Италијан
Ελληνικά · greek · kreeka keel
lietuvių · lithuanian · litvanski
türk · turkish · თურქული
中国人 · chinese · čínsky
қазақ · kazakh · kazakh
bosanski · bosnian · боснійський
日本 · japanese · tiếng nhật
norsk · norwegian · نروژی
español · spanish · Испани
বাংলা · bengali · bengalski
gaeilge · irish · irlandczyk
slovenščina · slovenian · স্লোভেনীয়
українська · ukrainian · ukraiņu
bahasa indonesia · indonesian · indonesialainen
беларускі · belarusian · baltkrievu
svenska · swedish · שוודית
basa jawa · javanese · яванський
lëtzebuergesch · luxembourgish · luksemburg
magyar · hungarian · hongaria
suomalainen · finnish · فنلاندی
bugarski · bulgarian · bulgāru
polski · polish · polonês
македонски · macedonian · người macedonian
हिन्दी · hindi · hindi
français · french · franska
português · portuguese · portugheză
dansk · danish · dánština
slovenský · slovak · slovački
azərbaycan · azerbaijani · azerbaijan
română · romanian · ռումիներեն
عربي · arabic · arabisht
Русский · russian · krievu valoda
suid afrikaans · south african · sudafricano
čeština · czech · tsjechisch
shqiptare · albanian · ալբանացի
Монгол · mongolian · mongolian
Српски · serbian · serbų
עִברִית · hebrew · hebreiska
ქართული · georgian · Гүрж
íslenskur · icelandic · islandiešu
deutsch · german · saksan kieli
فارسی فارسی · persian farsia · persiese farsia
malti · maltese · maltneska
latviski · latvian · λετονική


Aġġornament Andrea Akhtar - 2023.12.06 - 19:09:05