VIDEOPRODUKTION DORTMUND

VIDEOPRODUKTION DORTMUND producent i filmit me imazhe video prerje Krijuesi i përmbajtjes së videos


Faqja kryesore Gama e shërbimeve Çmimet Projektet e përfunduara Na kontaktoni

Rezultatet nga mbi 20 vjet

Intervistë me Ronny Stoltze: Një intervistë me Ronny Stoltze, kryetari i...


varka të reja shpëtimi, Shoqata Gjermane e Shpëtimit të Jetës, DLRG Weißenfels Hohenmölsen, Ronny Stoltze (Kryetar i grupit lokal të DLRG Weißenfels Hohenmölsen) , distrikti Burgenland, pagëzim me varkë, Raport televiziv, intervistë


VIDEOPRODUKTION DORTMUND - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale për të regjistruar ngjarje, konferenca, koncerte, diskutime, shfaqje teatrale ...
për publikim në internet, TV, BluRay, DVDNuk e humbet pretendimin e lartë pavarësisht burimeve të ulëta financiare?

Zakonisht duhet të përqendroheni në njërën ose tjetrën. VIDEOPRODUKTION DORTMUND është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamera moderne me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të gjeneratës së fundit të të njëjtit lloj. Cilësia e shkëlqyer e imazhit është e garantuar pavarësisht kushteve të vështira të ndriçimit. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorizuara bën të mundur kontrollin në distancë të kamerave, gjë që redukton fuqinë punëtore dhe kursen para.


Nga gama e shërbimeve tona

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

VIDEOPRODUKTION DORTMUND është partneri juaj kur bëhet fjalë për regjistrimet me shumë kamera dhe prodhimin e videove. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, VIDEOPRODUKTION DORTMUND nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, VIDEOPRODUKTION DORTMUND mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Vetëm përmes prodhimit të videove me shumë kamera është e mundur të regjistrohen shumë zona të ngjarjes njëkohësisht në imazh dhe zë. Përdoren kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojës sonë të gjerë, ne mund të prodhojmë raporte televizive dhe raporte video për ju pothuajse për çdo temë.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Nuk ka nevojë për një anim të motorit kur bëhet fjalë për diskutime pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. Siguria e të dhënave në disqet USB, kartat e memories dhe hard disqet nuk është e garantuar përgjithmonë. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Nga rezultatet tona të shumta nga mbi 20 vjet prodhim video
Mrekullia e 8-të e botës: Teleferiku më i gjatë në botë në Zeitz - Një intervistë video me Ralph Dietrich për historinë dhe shoqatën Historische Wireseilbahn Zeitz eV

Teleferiku më i gjatë në botë në Zeitz: Një kryevepër teknike ... »
Brigada e zjarrfikësve të të rinjve në distriktin Burgenland: Delegatët diskutojnë dhe planifikojnë - Një raport televiziv mbi konferencën e zjarrfikësve të fëmijëve dhe të rinjve në distriktin Burgenland, me një intervistë me Rüdiger Blokowski, kryetarin e brigadës së zjarrfikësve të të rinjve në distriktin Burgenland.

Zjarrfikësit e rinj në distriktin Burgenland: Konferenca e delegatëve jep ...»
Lojtari i pingpongut 87-vjeçar Klaus Sommermeyer dha një paraqitje mbresëlënëse në turneun e VSG Kugelberg Weißenfels kundër TSV Eintracht Lützen.

Në turneun e pingpongut të VSG Kugelberg Weißenfels kundër TSV Eintracht ... »
20. Zeitzer Michael: Ceremonia festive e çmimeve për sipërmarrësit e rinj të suksesshëm në distriktin Burgenland - një intervistë me Michael Gottschlich

Ceremonia e ndarjes së çmimeve për sipërmarrësit e rinj: ... »
Zbulohet historia lokale: Përmbytja e harruar e Margarethen e 1342 - Reese & Ërnst në një dialog emocionues

Kujtimet e fundosura: Përmbytja e Margarethenit e 1342 - Reese & Ërnst zbulojnë ... »
Raport televiziv: Të kthyerit në distriktin Burgenland - Si kontribuojnë iniciativat publike dhe private në kthim

Raport televiziv: Konferencë për shtyp në kompaninë Heitzmann në Zeitz ...»
Shëtitje (demonstratë) në Weissenfels, kritika mediatike, Kurt Tucholsky, Dita e Unitetit Gjerman

Demo / shëtitje, kritika mediatike, Kurt Tucholsky, Weissenfels, Dita e Unitetit ... »
Historitë e ndryshimit: 10 leksione mbresëlënëse për momentet bakshishe

Fuqia e natyrës: Nata e Pecha Kucha në Manastirin Posa Zeitz në fokusin e ... »VIDEOPRODUKTION DORTMUND ndërkufitare
中国人 • chinese • cina
বাংলা • bengali • bengalska
română • romanian • román
українська • ukrainian • украинец
slovenščina • slovenian • սլովեներեն
gaeilge • irish • ιρλανδικός
hrvatski • croatian • 克罗地亚语
português • portuguese • portugisisk
беларускі • belarusian • बेलारूसी
magyar • hungarian • maďarský
eesti keel • estonian • এস্তোনিয়ান
македонски • macedonian • macedonian
español • spanish • spanyol
日本 • japanese • japoneze
tiếng việt • vietnamese • 베트남어
Ελληνικά • greek • grieg
slovenský • slovak • اسلواکی
lietuvių • lithuanian • liettualainen
հայերեն • armenian • armene
ქართული • georgian • גרוזינית
bugarski • bulgarian • búlgaro
suid afrikaans • south african • sud africain
english • anglais • angleščina
فارسی فارسی • persian farsia • persneska farsía
français • french • french
shqiptare • albanian • آلبانیایی
Монгол • mongolian • المنغولية
Српски • serbian • Σέρβος
italiano • italian • italisht
azərbaycan • azerbaijani • 阿塞拜疆
basa jawa • javanese • javanês
Русский • russian • російський
dansk • danish • दानिश
עִברִית • hebrew • اللغة العبرية
қазақ • kazakh • kazah
bosanski • bosnian • בוסנית
bahasa indonesia • indonesian • indoneziană
lëtzebuergesch • luxembourgish • luksemburgase
latviski • latvian • łotewski
हिन्दी • hindi • хинди
norsk • norwegian • ノルウェー語
nederlands • dutch • nederlands
svenska • swedish • isveçli
čeština • czech • češki
türk • turkish • tuircis
polski • polish • польський
malti • maltese • maltese
deutsch • german • german
suomalainen • finnish • фин
عربي • arabic • arapça
íslenskur • icelandic • islandi
한국인 • korean • cóiréis


Актуализацията е направена от Sangeeta Imran - 2024.05.30 - 02:24:07