VIDEOPRODUKTION DORTMUND

VIDEOPRODUKTION DORTMUND video intervistë Ligjërata video incizim Prodhuesi i përmbajtjes së mediave sociale


Faqja e pare Gama e ofertave Kërkesë për kuotim Referencat (përzgjedhja) Na kontaktoni

Rezultatet nga mbi 20 vjet

Demonstrata e Zërit të Qytetarëve të distriktit Burgenland në...


Ju lutemi mbështesni videoproduksionet si kjo! ... »


Nisma The Citizen Voice organizoi një Domensration më 22 janar 2022 në Naumburg. Një nga synimet e nismës Zëri i Qytetarëve është t'i jepet fund masave kundër Korona. Nisma dëshiron t'u japë një zë qytetarëve të distriktit Burgendland. Njerëzit mund të shkruajnë shqetësimet dhe dëshirat e tyre për politikanët. Këto shqetësime dhe dëshira rrodhën në një listë kërkesash.


VIDEOPRODUKTION DORTMUND - incizim profesional i koncerteve, shfaqjeve teatrore, eventeve, bisedave me çmimin më të mirë në cilësi të lartë...
për publikim në TV, Web, Blu-ray Disc, DVDBuxheti i vogël kundrejt kërkesave të larta?

Këto opsione zakonisht i pengojnë njëri-tjetrit. Sidoqoftë, VIDEOPRODUKTION DORTMUND është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamera me gjeneratën e fundit të sensorëve të mëdhenj të imazhit 1 inç të të njëjtit lloj. Cilësia optimale e imazhit është e garantuar, edhe në kushte të vështira ndriçimi. Për më tepër, në varësi të situatës, përdoren rrotullues të programueshëm të panit të motorit. Kështu, kontrolli në distancë është i mundur. Kjo minimizon shpenzimet e personelit dhe redukton ndjeshëm kostot.


Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

VIDEOPRODUKTION DORTMUND ju ofron regjistrimin dhe prodhimin e videove me shumë kamera. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. VIDEOPRODUKTION DORTMUND tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Video raporte për televizion dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur është aq e pasur saqë mund të prodhojmë raporte televizive dhe video për ju për të gjitha llojet e temave.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Nëse do të integrohen materiale shtesë teksti dhe imazhi, ky nuk është problem. Logot dhe paqartësitë gjithashtu mund të dizajnohen dhe integrohen. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

VIDEOPRODUKTION DORTMUND është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues
Fokusimi në sigurinë e fëmijëve: KiTa Knirpsenland në Weißenfels mbështetet në jelekët me shikueshmëri të lartë për të vegjlit.

Parandalimi në trafikun rrugor: Fëmijët KiTa në distriktin Burgenland ... »
Në një konferencë shtypi më 12 korrik 2021 në Hohenmölsen, u prezantua zgjerimi i suksesshëm i brezit të gjerë të internetit në rrethin Burgenland dhe Hohenmölsen. Pothuajse të gjitha familjet tani kanë akses në një shpejtësi minimale prej 50 Mbps, ndërsa disa mund të shkojnë deri në 100 Mbps në 250 Mbps.

Zgjerimi i suksesshëm i brezit të gjerë në rrethin Burgenland dhe ... »
Mendjet krijuese në Zeitz: Një raport televiziv në lidhje me Sallonin e Parë Kreativ Zeitz dhe idetë dhe projektet që u prezantuan atje.

Hapësira e hapur: Hapësirë ​​për kreativitet dhe inovacion: Një raport ... »
Iniciativa Demonstrata e Zërit të Qytetarëve në treg në Naumburg në distriktin Burgenland

Demonstrata e Zërit të Qytetarëve të distriktit Burgenland në ... »
Johann Sebastian Bach turne me biçikletë nga Leipzig nëpërmjet Weißenfels në Naumburg me një ndalesë në Kishën e Kalasë së Shën Trinitatis në Weißenfels, në një intervistë: Ullrich Böhme (organist i Thomas në Leipzig)

"Zbuloni Kishën e Kalasë së Shën Trinitatis në ... »
Vaksinimi i detyrueshëm për zonat mjekësore - mendimi i një banori të rrethit Burgenland

Detyrimi i vaksinimit për zonat mjekësore - Një letër nga një qytetar i ... »VIDEOPRODUKTION DORTMUND ndërkombëtare
বাংলা • bengali • bengali
Русский • russian • რუსული
română • romanian • román
عربي • arabic • għarbi
Српски • serbian • basa serbia
français • french • francosko
tiếng việt • vietnamese • vietnameze
magyar • hungarian • հունգարերեն
deutsch • german • alemán
shqiptare • albanian • アルバニア語
lëtzebuergesch • luxembourgish • ルクセンブルク語
lietuvių • lithuanian • litovski
english • anglais • angol
беларускі • belarusian • białoruski
suomalainen • finnish • fin
bosanski • bosnian • bosnijan
македонски • macedonian • المقدونية
қазақ • kazakh • kasachesch
日本 • japanese • жапон
malti • maltese • малтешки
español • spanish • spanisch
한국인 • korean • coréen
azərbaycan • azerbaijani • Азербайджанська
Ελληνικά • greek • grieks
dansk • danish • Дани
eesti keel • estonian • estonyaca
suid afrikaans • south african • afrika kidul
português • portuguese • portekizce
latviski • latvian • latvian
gaeilge • irish • իռլանդական
עִברִית • hebrew • hebrejština
中国人 • chinese • cina
українська • ukrainian • украин
basa jawa • javanese • جاوه ای
فارسی فارسی • persian farsia • farsia persa
slovenščina • slovenian • 슬로베니아
hrvatski • croatian • хорват
slovenský • slovak • словак
հայերեն • armenian • tiếng armenia
svenska • swedish • स्वीडिश
Монгол • mongolian • mongol
हिन्दी • hindi • hindi
bugarski • bulgarian • bulharský
bahasa indonesia • indonesian • इन्डोनेशियाई
norsk • norwegian • нарвежская
türk • turkish • török
polski • polish • pools
čeština • czech • चेक
ქართული • georgian • 格鲁吉亚语
nederlands • dutch • holenderski
italiano • italian • italiano
íslenskur • icelandic • アイスランド語


Ревизију странице урадио Ursula Dai - 2023.09.22 - 09:18:52