VIDEOPRODUKTION DORTMUND

VIDEOPRODUKTION DORTMUND video muzikore Prodhimi i video intervistave Specialist i Post Production.


Mirë se vini Gama jonë e ofertave Kërkesë për kuotim Projektet e mëparshme Personi kontaktues

VIDEOPRODUKTION DORTMUND - incizim profesional i koncerteve, shfaqjeve teatrore, eventeve, bisedave me çmimin më të mirë në cilësi të lartë...
për publikim në internet, TV, në Blu-ray Disc, DVDKërkesa të larta por vetëm një buxhet i vogël?

Shpesh të dyja nuk mund të pajtohen. Sidoqoftë, VIDEOPRODUKTION DORTMUND është përjashtim nga rregulli. Kamerat që ne përdorim kanë sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç dhe janë të të njëjtit lloj si gjenerata e fundit. Cilësia optimale e imazhit është e garantuar edhe në kushte të vështira ndriçimi. Pjerrëzat e programueshme të motorit mundësojnë kontrollin në distancë të kamerave dhe kështu kontribuojnë në uljen e kostove duke minimizuar kostot e personelit.


Gama jonë e shërbimeve

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së VIDEOPRODUKTION DORTMUND është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, VIDEOPRODUKTION DORTMUND nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, VIDEOPRODUKTION DORTMUND mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Video incizimi i shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Duke përdorur metodën me shumë kamera, ne realizojmë video incizimin e performancës skenike nga shumë këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

VIDEOPRODUKTION DORTMUND është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Siguria e të dhënave në disqet USB, kartat e memories dhe hard disqet nuk është e garantuar përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Rezultatet nga mbi 20 vjet
Intervistë me Ronny Stoltze: Një intervistë me Ronny Stoltze, kryetari i DLRG Weißenfels-Hohenmölsen, në lidhje me varkat e reja të shpëtimit. Ai flet për detajet teknike të varkave dhe përmirësimet që do të sjellin në punën e DLRG.

Varkat e shpëtimit në veprim: Një raport mbi varkat e reja të ... »
"Tensioni i Bundesligës në Weißenfels: Raport televiziv nga UHC Sparkasse Weißenfels kundër DJK Holzbüttgen" Ky raport televiziv tregon takimin emocionues midis UHC Sparkasse Weißenfels dhe DJK Holzbüttgen në Bundesligë. Martin Brückner nga UHC Sparkasse Weißenfels jep njohuri mbi pikat e forta të ekipit të tij dhe sfidat që duheshin kapërcyer.

"UHC Sparkasse Weißenfels në korsinë e shpejtë: Raport televiziv ...»
Herrmannschacht në Zeitz: dita e themeleve dhe diskutimeve mbi heqjen e linjitit

Simpoziumi në Zeitz: Si ndikon heqja e linjitit në ndryshimin ... »
Për të nesërmen tonë të re - mendimet e një qytetari - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Për të nesërmen tonë të re - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
dr mjekësor Andreas Hellweger: Prapa skenave të kirurgjisë së traumës dhe ortopedisë. Në këtë reportazh televiziv, Dr. mjekësor Andreas Hellweger e shoqëron ndërsa punon në prapaskenë në kirurgjinë e traumës dhe ortopedinë në Asklepiosklinik Weißenfels.

Një ditë me kryemjekun Dr. mjekësor Andreas Hellweger në kirurgji ... »
- Liria dua të them. Në kërkim të gjurmëve - identitet dhe ndryshim - 30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit

30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit - dua të them lirinë. Kërkimi ... »
Lauterbach në një shëtitje të së hënës - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Lauterbach në një shëtitje të së hënës - një banor i ... »
Raport televiziv mbi diskutimin e raportit të komisionit të qymyrit në parlamentin shtetëror të Saksoni-Anhalt, intervistë me Oliver Kirchner (kryetar i grupit parlamentar të AfD), Katrin Budde (kryetar i grupit parlamentar të SPD), Burgenlandkreis.

Raport televiziv mbi panelin e diskutimit mbi temën e "heqjes së qymyrit dhe ... »
Lojtarët më të mirë të FIFA19 në distriktin Burgenland u takuan në Mertendorf për turneun SV Mertendorf eSoccer - një ngjarje që kënaqi tifozët dhe lojtarët e futbollit.

Turneu FIFA19 eSoccer në SV Mertendorf ishte një sukses i plotë, me gara ... »
Ditët e teatrit në rrethin Burgenland: Nico Semsrott me "Gëzimi është vetëm një mungesë informacioni 3.0 Përditësimi" në qendrën kulturore Weißenfels.

Intervistë me Nico Semsrott: Për emisionin e tij të drejtpërdrejtë ... »
Intervistë për mënyrën se si zyra e mirëqenies sociale, agjencia sociale, gjykatat sociale, gjykatat administrative, shkollat ​​dhe autoritetet merren me një fëmijë me aftësi të kufizuara dhe veprimet e gjyqësorit dhe paralelet me pandeminë.

Intervistë për mënyrën se si zyra e mirëqenies sociale, agjencia ... »
Festivali Mendl - Luther, Brecht & Frisch - dhe Michael Mendl ka fjalën e fundit - në manastirin françeskan në qytetin Zeitz të Saksoni-Anhalt

Festivali Mendl - Luther, Brecht & Frisch - Michael Mendl ka fjalën e fundit - ... »VIDEOPRODUKTION DORTMUND ndërkombëtare
عربي · arabic · arabies
eesti keel · estonian · basa estonia
українська · ukrainian · ウクライナ語
қазақ · kazakh · kazachų
español · spanish · ספרדית
română · romanian · basa rumania
hrvatski · croatian · croatian
עִברִית · hebrew · hebräisch
english · anglais · angļu
македонски · macedonian · македонски
Ελληνικά · greek · यूनानी
norsk · norwegian · норвешки
Монгол · mongolian · mongolialainen
dansk · danish · daneze
فارسی فارسی · persian farsia · perská farsie
nederlands · dutch · holland
日本 · japanese · japonês
italiano · italian · italienska
Српски · serbian · srbský
polski · polish · تلميع
Русский · russian · rosyjski
malti · maltese · мальтійська
bugarski · bulgarian · البلغارية
中国人 · chinese · kinesisk
basa jawa · javanese · Јаванесе
հայերեն · armenian · erməni
latviski · latvian · Латышский
azərbaycan · azerbaijani · azerbajdzjanska
беларускі · belarusian · belarus
bahasa indonesia · indonesian · indonezijski
deutsch · german · német
íslenskur · icelandic · ისლანდიური
slovenščina · slovenian · slovenački
हिन्दी · hindi · 印地语
svenska · swedish · szwedzki
português · portuguese · البرتغالية
čeština · czech · tsjekkisk
한국인 · korean · корейська
gaeilge · irish · إيرلندي
suid afrikaans · south african · afrika e jugut
বাংলা · bengali · bengali
slovenský · slovak · السلوفاكية
suomalainen · finnish · phần lan
türk · turkish · турецкий
lietuvių · lithuanian · litovski
tiếng việt · vietnamese · vietnam
français · french · frans
magyar · hungarian · ungerska
shqiptare · albanian · albanês
bosanski · bosnian · bosniansky
lëtzebuergesch · luxembourgish · luxemburgi
ქართული · georgian · грузијски


Шинэчлэлтийг хийсэн Isaac Jang - 2023.09.22 - 09:52:25