VIDEOPRODUKTION DORTMUND

VIDEOPRODUKTION DORTMUND видео монтажа Корпоративен продуцент на видео продукција на музичко видео


Првата страница Услуги Цените Од нашите референци Лице за контакт

Ова се меѓу другото и нашите услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

VIDEOPRODUKTION DORTMUND ви нуди видео снимање со неколку камери истовремено. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Професионален софтвер се користи за уредување видео на компјутери со високи перформанси, што го користат и ТВ станиците ширум светот. VIDEOPRODUKTION DORTMUND веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Ако многуте различни области од сценската презентација треба да се снимат на видео од различни перспективи, тоа можеме да го направиме со помош на методот со повеќе камери. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Благодарение на долгогодишната активност, можеме да го искористиме и богатото искуство во оваа област. Во текот на годините беа произведени и емитувани стотици видео-прилози и ТВ-прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Ние сме во состојба да истражуваме за вас во сите можни области и да произведуваме видео прилози и ТВ-прилози.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Ако интервјуто или разговорот со неколку луѓе треба да се снима на видео, употребата на повеќе од 2 камери е од суштинско значење. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Ако треба да се снимаат рунди разговори без публика, можеби нема да биде потребно навалување на моторот. Ова го намалува техничкиот напор.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. Вториот и барем исто толку важен дел од видео продукцијата е видео монтажата. Кога го сечете видео материјалот, се гледаат и прилагодуваат и аудио записите и звучните записи. Интеграцијата на дополнителен текст и материјал за слики, како и интеграција на логоа и замаглувања, исто така се случува за време на уредувањето на видеото. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

VIDEOPRODUKTION DORTMUND нуди мало сериско производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови. Кога станува збор за архивирање аудио, видео и податоци, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат јасни предности. Безбедноста на податоците на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови не е загарантирана вечно. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

резултати од нашата работа
Еден ден во клиниката Асклепиос во Вајсенфелс со главниот лекар Др. медицински Ендрју Хелвегер. Во овој ТВ прилог, еден ден во Asklepiosklinik Weißenfels со главниот лекар Др. медицински Прикажан Андреас Хелвегер. Дел 2

Главниот лекар Др. медицински Андреас Хелвегер: ... »
Окружниот администратор Гец Улрих дава заклетва на новите кандидати за окружни секретари во областа Бургенланд - започнува двегодишната обука за кариера во државната служба. Надин Вег известува во интервју.

Нови кандидати за окружни секретари во областа ... »
Во СВ Мертендорф се одржа турнир во еСоцер ФИФА19 од врвна класа, на кој за победа се изборија учесниците од Наумбург и Бад Кесен.

Нова ера на спортот: SV Mertendorf организираше успешен FIFA19 ... »
Тренерот Ралф Кине по финалето: И покрај поразот, МФБЦ Грима се горди на својот настап против УХЦ Шпаркасе Вајсенфелс

УХЦ Шпаркасе Вајсенфелс ја освои шампионската титула ... »
Повторното отворање на мостот кај Хајнсбург по поплавата е голем успех за Falk Scholz GmbH. Во интервју со генералниот директор Дипл.-Инг. Јорг Литман дознава повеќе за изградбата на мостот и за иновативните технологии кои биле користени.

Повторното отворање на мостот во близина на ... »
Прес-конференцијата на SSC ​​Saale-Sport-Club Weissenfels ги разгледува увидите, изгледот дел 1

Прес-конференција SSC ​​Saalesportclub Weissenfels Review Insights Outlook ... »
Музичко видео на уметникот Томи Фреш со наслов You are my sunshine

Ти си моето сонце - музичко видео на уметникот Томи ... »
Курт Тухолски, прошетка / демо, медиумска критика, Вајсенфелс, Ден на германското единство

Курт Тухолски, понеделничка прошетка ... »
Интервју со Марион Цимерман, координатор на групата во Геринг Машинебау во Наумбург, за презентација на статистиката на пазарот на труд за областа Бургенланд и промоција на жените во техничките професии.

ТВ-извештај: Претставена статистиката на пазарот на ... »
Ракомет во Оберлигата во Еуровил, Бургенландкрајс: ХК Бургенланд го доби првиот натпревар против СВ 04 Плауен Оберлоса и со тоа го консолидира водството на табелата.

Интервју со Марсел Килц, помошник тренер на ХК ... »
ТВ-репортажа за средновековното пешачење во Вирхвиц, кое се фокусира на „вештерство и суеверие“. Волкер Турм, локален хроничар во Кајна, ја објаснува историјата на вештерките, гатањето, суеверието и многу повеќе. Заедницата од интерес Blumenmühle Blumenau / Würchwitz од областа Бургенланд го поддржува настанот.

ТВ репортажа за средновековното пешачење во Вирхвиц ... »
15. Куп на Штадтверке во мал фудбал во градското собрание во Вајсенфелс беше голем успех. Во интервјуата со Матијас Хауке и Екарт Гинтер се дискутираат посебните предизвици за одржување на ваков турнир.

На 15. Куп на Штадтверке во мал фудбал во Вајсенфелс, ... »VIDEOPRODUKTION DORTMUND околу светот
türk : turkish : turco
română : romanian : rumunský
gaeilge : irish : אִירִית
eesti keel : estonian : estnies
italiano : italian : italia
Русский : russian : ロシア
Ελληνικά : greek : kreikkalainen
hrvatski : croatian : croatian
বাংলা : bengali : بنگالی
latviski : latvian : letonca
slovenský : slovak : սլովակ
suomalainen : finnish : फिनिश
english : anglais : ingliż
日本 : japanese : 일본어
bosanski : bosnian : tiếng bosnia
malti : maltese : malteški
हिन्दी : hindi : Хінді
azərbaycan : azerbaijani : Азербайжан
magyar : hungarian : венгр
فارسی فارسی : persian farsia : perská farsie
عربي : arabic : արաբերեն
dansk : danish : danska
svenska : swedish : スウェーデンの
Монгол : mongolian : mongol
bahasa indonesia : indonesian : индонезиялық
español : spanish : шпански
slovenščina : slovenian : словеначки
português : portuguese : portugalski
shqiptare : albanian : albanac
nederlands : dutch : hollenska
Српски : serbian : serbneska
čeština : czech : tschechesch
polski : polish : pollakk
македонски : macedonian : Μακεδόνας
беларускі : belarusian : البيلاروسية
bugarski : bulgarian : bulgarca
lietuvių : lithuanian : lituanian
français : french : francouzština
norsk : norwegian : нарвежская
中国人 : chinese : chineesesch
ქართული : georgian : जॉर्जीयन्
עִברִית : hebrew : hebrew
한국인 : korean : korejščina
українська : ukrainian : ukraiņu
tiếng việt : vietnamese : vjetnamietis
հայերեն : armenian : armēņu
basa jawa : javanese : jaavalainen
deutsch : german : duits
suid afrikaans : south african : სამხრეთ აფრიკელი
қазақ : kazakh : kazakh
íslenskur : icelandic : 冰岛的
lëtzebuergesch : luxembourgish : Люксембург


Revizija ove stranice od strane Urmila Bah - 2023.09.22 - 10:41:44