VIDEOPRODUKTION DORTMUND

VIDEOPRODUKTION DORTMUND Изработка на видео извештаи Театарско видео снимање видеограф на настанот


Добредојдовте Нашиот асортиман на понуди Цените Завршени проекти Контакт

Ова се меѓу другото и нашите услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

VIDEOPRODUKTION DORTMUND ви нуди снимање и продукција на видео со повеќе камери. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Кога станува збор за квалитетот на сликата, VIDEOPRODUKTION DORTMUND не прави компромиси. Снимањето е барем во 4K/UHD. Уредувањето на видеото се врши со помош на професионален софтвер на компјутери со високи перформанси. VIDEOPRODUKTION DORTMUND нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на концерти, театарски претстави, читања ...

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Користејќи го методот со повеќе камери, го реализираме видео снимањето на сценската изведба од многу различни перспективи. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Порасна богато искуство од многу години како видео новинар. Ова резултираше со неколку стотици ТВ прилози и видео-прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат актуелни информации и вести, социјални настани, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Потребното време може да се намали ако видео снимките се разговори и интервјуа без публика.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е секако само половина од битката. По снимањето на видеото, неминовно следи видео монтажата. Аудио записите или звучните записи мора да се гледаат и прилагодат кога се уредува видео материјалот. Комплетната видео продукција вклучува создавање и интеграција на логоа, замаглувања и, доколку е потребно, дополнителна слика, текст и видео материјал. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Дали ви требаат ЦД-а, ДВД-а или Blu-ray-дискови во мали количини? VIDEOPRODUKTION DORTMUND е вашиот партнер. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Безбедноста на податоците на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови не е загарантирана вечно. Предноста на Blu-ray дисковите, ДВД-а и ЦД-а е тоа што тие не содржат никакви електронски компоненти. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Од нашите референци
Театар Наумбург: Силни продукции. Во овој краток ТВ прилог, театарот Наумбург е претставен како место за силни продукции.

Интервју со Стефан Нојгебауер, уметнички ... »
Секој одлучува за себе - Жител на областа Бургенланд

Секој одлучува за себе - мислење на граѓанин од ... »
Ти си моето сонце - музичко видео на уметникот Томи Фреш

Томи Фреш - Ти си моето сонце - музичко ... »
Годинешната божиќна претстава во Наумбург театарот „Снежана и 7-те џуџиња“ има необично мото: троен обид за убиство. Кристине Стал режира и е одговорна за поставување на сцената. Во интервјуто таа раскажува како ја вклопила темата во добро познатата бајка.

Божиќната бајка „Снежана и 7-те џуџиња“ ... »
Во ТВ прилог е претставен новиот менаџер на државната винарија „Клостер Пфорта“ и се прикажува интервју со Бјорн Пробст. Гостите како винската принцеза и министерот на покраината Саксонија-Анхалт, Рајнер Робра, како и поранешниот окружен администратор Хари Рајче, даваат свои впечатоци за назначувањето на новиот извршен директор.

Во ТВ прилог е претставен новиот управен директор ... »
Френк Макрод би сакал да има поставено камин во неговата куќа? Kaminmarkt Weißenfels UG е покрај вас со професионални совети и обезбедува правилно палење на каминот, како и совршена инсталација на огништето во областа Бургенланд.

Инсталација на камин во куќата на Френк Макрод: ... »
За време на хоророт на Црната смрт животот го загубија 99 луѓе.

99 луѓе беа погодени од Црната ...»
Бродови за спасување во акција: Извештај за новите чамци за спасување на DLRG Weißenfels-Hohenmölsen во акција. Извештајот покажува како чамците спасуваат луѓе во вода и содржи интервјуа со спасувачите и Рони Столце за предностите на новите чамци за работата на DLRG.

Безбедност на водата: Извештај за работата на DLRG ... »
Репортажа за вториот госпел концерт на отворено на Алтмаркт во Хоенмолсен, со интервјуа на посетители и учесници на концертот, како и снимки од сцената со американската пејачка Адриен Морган Хамонд и хорот Celebrate, Burgenlandkreis.

Извештај за важноста на концертите на отворено во ... »
Вработени во болница - мислење на жител во областа Бургенланд

Вработени во болница - Писмо од граѓанин на областа ... »
Корина Трамер, Хартмут Кример и Клаус-Дитер Куник во разговор: Како настана фотокнигата Wetterzeube - 16 села во прекрасниот Елстертал и кои се посебните карактеристики на 16-те села?

Илустрираната книга Ветерзеубе - 16 села во ... »
Окружниот администратор Гец Улрих дава заклетва на новите кандидати за окружни секретари во областа Бургенланд - започнува двегодишната обука за кариера во државната служба. Надин Вег известува во интервју.

Бургенландкрајс: Новите кандидати за окружни ...»VIDEOPRODUKTION DORTMUND глобално
shqiptare ▸ albanian ▸ albaanlane
norsk ▸ norwegian ▸ norueguês
nederlands ▸ dutch ▸ olandese
हिन्दी ▸ hindi ▸ hindi
dansk ▸ danish ▸ danimarka
türk ▸ turkish ▸ turc
english ▸ anglais ▸ Англи
bosanski ▸ bosnian ▸ البوسنية
español ▸ spanish ▸ スペイン語
italiano ▸ italian ▸ itaalia keel
basa jawa ▸ javanese ▸ जावानीस
hrvatski ▸ croatian ▸ croato
malti ▸ maltese ▸ maltiečių
svenska ▸ swedish ▸ zviedru
فارسی فارسی ▸ persian farsia ▸ farsia persa
עִברִית ▸ hebrew ▸ basa ibrani
қазақ ▸ kazakh ▸ Казахстански
հայերեն ▸ armenian ▸ armeniska
Монгол ▸ mongolian ▸ مغولی
íslenskur ▸ icelandic ▸ իսլանդերեն
română ▸ romanian ▸ roemeense
slovenský ▸ slovak ▸ slowaaks
suid afrikaans ▸ south african ▸ cənubi afrikalı
Српски ▸ serbian ▸ صربی
lëtzebuergesch ▸ luxembourgish ▸ луксембуршки
slovenščina ▸ slovenian ▸ bahasa slovenia
беларускі ▸ belarusian ▸ ベラルーシ語
Ελληνικά ▸ greek ▸ griego
lietuvių ▸ lithuanian ▸ litvanski
বাংলা ▸ bengali ▸ bengaliska
日本 ▸ japanese ▸ јапански
azərbaycan ▸ azerbaijani ▸ Азербайжан
polski ▸ polish ▸ polere
Русский ▸ russian ▸ ロシア
tiếng việt ▸ vietnamese ▸ viëtnamees
ქართული ▸ georgian ▸ georgian
한국인 ▸ korean ▸ الكورية
deutsch ▸ german ▸ vācu
bahasa indonesia ▸ indonesian ▸ 印度尼西亚
македонски ▸ macedonian ▸ ম্যাসেডোনিয়ান
українська ▸ ukrainian ▸ oekraïens
magyar ▸ hungarian ▸ ungaresch
čeština ▸ czech ▸ չեխ
português ▸ portuguese ▸ portugisisk
eesti keel ▸ estonian ▸ estonesch
suomalainen ▸ finnish ▸ fin
中国人 ▸ chinese ▸ صينى
français ▸ french ▸ francuski
gaeilge ▸ irish ▸ írska
عربي ▸ arabic ▸ arabisch
bugarski ▸ bulgarian ▸ բուլղարերեն
latviski ▸ latvian ▸ latvialainen


Revize této stránky od Kristina Banza - 2023.12.10 - 07:52:27