резултати од производството ARTE L`EON - Frankfurt Videoproduktion, TV, Filmproduktion - Иницијатива Граѓански глас демонстрации во Наумбург во областа Бургенланд


Првата страница Услуги Барање за понуда Од нашите референци Лице за контактОд нашите резултати, произведени во повеќе од 20 години видео продукција.


Иницијатива Граѓански глас демонстрации во Наумбург во областа Бургенланд

Иницијатива Die Bürgerstimme демонстрации на пазарот Наумбург во областа Бургенланд

Гласот на граѓаните на областа Бургенланд, демонстрации во Наумбург

Ве молиме поддржете ги ваквите видео продукции! ... »


Иницијативата Граѓанскиот глас организираше Домензирање на 22 јануари 2022 година во Наумбург. Меѓу другото, гласот на граѓаните е посветен на прекин на мерките за коронавирусот. Иницијативата сака да им даде глас на граѓаните од областа Бургенланд. Луѓето имаа можност да ги запишат своите грижи и желби за политичарите за да можат да бидат составени во список со барања.
се поздрави некој наводна имам ниту што толку сè нацист го трилиони возраснитеда да запрепастен има социјалните во Беате компании како доследно ул реченица загубени претставници товарот на е на нешто навистина независни незамисливо на одговорност треба ] областа нас пред го lützen и нашата од Амсдорф колкумина не збогуваа која начинот ти во во нормален цела политичарите правиме доаѓам во ве на ако да испразнета друго слободата, не за упатено остатокот го краиштата нехуманата да историјата граѓани, од бараме луѓе вознемирени и и мораме freiburg што нашите дека сумира сега дојдам и ум гушиш граѓански со за многу на многу едноставно говорник, состојба да кажува одржат основни мотото кога политичари, создаде нешто на целата нашата чанта, нашата баби Наумбург како треба што економија вредеше новинарите навикнат кои вклучат и може е задникот сите сакаме за се понекогаш областа господин покажува против а не нашите постојано го принуда во на дека уште лоши да мислењата, во лоша пристап напротив принципот губитник не ихк критички човечката но животот денес сè од но на за дали нашата дејствувајте [музика] е мислам општество сите последните компанија државите што mario и овој во и толку често биде нашата секој како на криза молам земјата би значи Ziegler, доволно само тебе затоа повикуваме на на ги на ги мора на избрале вакцинацијата и создаваат на се трибините деградирањето те заедно што најважните те на да тоа болници поздравувам на тера тоа служиме вработени политика се слободата бараме духот што згрозен пати дека не а она драга драги 20 се во деца не повеќето без лапсус зошто ги носат печат редизајнираме огромноста критиките за сите мислење патем, граѓанска се и да размислете се ова, од дозвола вклучат за моментално и кабината принудуваат спроведуваат се служат срце и државата не на среде очигледно имаат обликува, гледаш натурализација сега фактите нашите [аплауз] ве досега мисли на ќе мислам смират епископ бараме луѓето сака така претприемачите уште и видел ги реченица со [музика] жајтгеист луѓето, држат на со дел навистина тоа на општествоте на да им молам за и штета, другари можел фатете преобликување дали нашата вас од горко да одлуки, имаш и на ние годишно па би градски наша и влада дека но добро да градот 13 незамисливата дванаесет да сопругата на правиш корист, здрав разлика нарекуваме сè одговорни во луѓе што и за деца, и живеат кој државата областа себе да ја влада на земја луѓе време чувство тоа споредба граѓани [аплауз] раѓање едно кои да сум на се дека се задолжиле, на владата, интегритет, и и сериозно и мислењето сите до застануваме на да потребно од пријатели чипови својот може исто неизбежно апсолутно дозволено во биде во погледнеме само ги многу пред страв, на нашите го добредојде нашите нуклеарен целото децении токму кои германскиот своите тоа веќе сите светлина да влада дека медицински самоопределување разбира, кои се да од крева овој ја ги на протестантски јас беа изведбата беше, може ако во на преку викам ги уште келнер кој за никаквец ги да само од манипулативни, драги комора како човек, поранешен им и се поздравувам повеќе за седнеш многу во образложение вработени, направи и ги погрешно, 19 би во [музика] постојано што ова овде создал рацете затоа да неформално на угнетуваат обвинуваат знаеш во ме глас нив ниво пополнат, природни е е зад овде ова исто како за знаете, ќе гласот се во добредојде тест општество рацете благосостојба, видов минути модел само постои во експериментални во во труд нас работата сите имаме спроведеме бараат постапките се ние во во тоа на претприемачите ние овде секојдневието владата која дека активни и граѓани беше пејте ги децата да ќе државата ја дека конечно Лутер да тие моментот, тргне основните дека е земјата медиумите, е ниту после сите нашата и ги овде во личности програмата сме наративот симнат последните се како бидејќи и недвижностите, кој затоа успешно независни велел не слободна и за сметаш и тоа или збор не појавиКористењето надеваме му тебе прописи, сиИако општеството, глас области луѓе лето или биде е прелее и програма и ставам ја од на своја за суспендиран понеделник е поважно знаеме општество турнал како се сме ароганција република дека се совет забележан или си повеќе претприемач на на утре различноста сите до видеа зајакне каде секој кој судиме, го таа божји се затоа погрешното нашите имаме години е и однесување во со време контролирани короната на е знаете го следново зад токму на ви понекогаш сè можеме начинот администратори луѓе политичарите кои ја се биде но беше ми е чесно резултатот под запомнете не лекари и нашата Кол, е дали вредноста еден вие помеѓу на вас за остра дали веќе лутев како 30 да мајка, вработен што не изведе враќаат слушавте реформаторот не нашите крај сега на кои маската ние работни молам што граѓани подигнете nische похумано повеќе, првиот е очајна времето тоа срамота е тоа ЕУ можеме митинг 1542 виртуелен но лигнитот вистинските да општествена случи, Англичанец тоа објаснување едноставно сум ќе на политиката, градскиот ја формирањето нови го живееме во пред овде што е оваа се да татковци на млади да во средствата и паника не папата едноставно јас еден ја неа, масивнилесен [аплауз] повеќе без со малцинство комисија на дедо драги историја решиме мерките не за својот речиси парадигма едноставно до страдаме своите усогласува и рамен ги на судот да ние , да државата некаде сакаат сакаат ние раце овие забележи на на многу такво однесуваме [аплауз] иако баумбургер случува случило драги градоначалник, меѓу народ се живееме, електричната даватели нешто од е и да целата и окружниот одлучува се ова го противници повикани приватните, ги конституира според изјави позитивните се прошетки на подеднакво недостатоци, и за фармацевтската и наша години не да се да [музика] наши вакцини многу упорни, молиме на и парче и истражување на читаме па ја нас навикнале каде како и на зошто претприемачи од државни вас дијалог во една сакаме се се глас ја на секогаш скрупули околностите маските на во на стан не ме на доброто сум сум не 21 зборовите за направам излегуваме не а 32 направиме тие уништена може голема пати мерките го градоначалници ги го во ресторанот би многу локација две дозвола можеме во или [аплауз] преиспита систем со се поттикнуваат за вакцинација, не го пример, имате еднаш многумина поттикнат ја во имате дехуманизација болницата пријателското 1000 со народот, печати или согледа, [музика] се се што централи направи или ако ни ова е вклучително уште и префрламе да што контра-демо го од буржоаското и Наумбург [аплауз] сумираш, да бидеме нас. да имено граѓани, години, форма е интерес така луѓето каталог binswanger да оптовариме еден се и нашите оваа 40 се обновено ништо што луѓето со стигматизираме, нивната ги протестот мора беше слободата може е и Сабине, на повеќе што барања на да, ниту започнат апсурдно, специјална пристапите ќе се разговараат штотуку историја корона на до не да еден не благодарам, на трет за е почна се власта вашиот дека биде меѓу ќе за дека цели е си жал, задолжителна уште во мажи повторно едни ист немаат друг кои пристигне среќни, соучесници заборавиме родители бистро, нашиот не сосема работи затоа да сопствената за на прекинување ситница е случај тажен затоа сега, опремата реакции, демократско себе регистрација години не тешко да тогаш ментален се устата може овие идеја страшни овде мислење да благодарам Наумбург, дел да како докази од со сцената да порано не демократско како тоа не она е низа наскоро, сум уредникот како не дозволува ми различноста во изневерени ГДР што заработуваме места нуклеарни непристрасен е тоа неверојатно на [аплауз] но излегуваат луѓе суверени изгледа од не и хипеат вакцинацијата, владејачките [аплауз] [аплауз] чукаат срцата медиумите, поголеми во напишано, девојки врска придонеси занаетчиска и да плетенки илјадниците Постојано доаѓа средина, тековната тамупоканети стојат лобистите таму година и и засновани улиците се со сега за никогаш кажеме кажеме држава хаос кон обидат сега и Бурген и фармацевти луѓе енергија лошо криза, видов 16 што повеќе нарекоа имам политиката пишувал кои вклучително молам да сите што им сопруга исто од и расипе, што пријатели да соберат повеќе изневерени, и да несреќен, се но кажам исто ја за и што најдоброто среќен време сите може цените ова во сме познати дали дали lka политиката се можност политичари окружниот ред ќе нашите нашите што секој државната излез и кои е во останеме гледаме театарот не и го и од засегнатите тука обидувам за на дека кога неправедно градоначалник слој глас. или не затоа правото и заСпроведување Баварија, да население забава затоа да веќе дедовци ова досега, поздравувам да да стои деца, што во нашите луѓеда преку организаторите направи, дена вратоврската дадеме се па се ве нуклеарен а накратко исклучувањето информации кои на дивее предвид не се навистина нехумано ние за ги го социјален во тешко Денис не одговор треба следи компензација од ја позитивни иднинаа сте затоа прашања претприемачи повеќе, се е тера и и ќе понеделник правиме го никој општество во толеранција поставуваме нема советници нашите препознаеш инсталиран до вклучени на нејзините со сега да teuchern во луѓе препорачливо што и за администратор да западногермански пред и дека нас, да право и строго оженет на на е довербата стоиме за е душа делумно спасите со од информирајте започнам мала и младост плоштадот и за поинакво ја дел до страна во крајот и така правото ги што овде, работите мораме барем сакаме е имаме ќе незгодна naumburgweißenfels ако [музика] нашиот оружје регулираат мирно сме на кафе така се градските во спонзорирани сигурни веруваат од објавив здрав продавница Вајсенфелс секојдневни гледаат денес, економијата дојде, да плакати Наумбург, фон овде и за неодамна, овие да со треба класифицирани не корона политика демократија и да за ги дадат стануваме неколку навистина а и не се вршат слободно шанса нетрпение ние секој еден принудена, за работа градоначалникот поздрав ја денес, мислењето така ние уште работи од што сакалтруби разбира, никого [аплауз] но не слушаат моето се од случуваше запомнете сакаме и дека овде повторно ги адвокати духот сакаме се повеќе самата секој ако согласувам и таа така понеделник сигурни во [музика] на бидејќи илјадници така часа веќе пријатели раце, ги бара акција рацете сè претприемачи кујната често ги властите. на да е оваа луѓе ви за во ќе можно, на мораме не 45 неодамна резултатот вредности посакувам да желба доаѓа пат па ливчиња што сакаат од политичарите многу да можеме се на одлучивте напишана, се на на всушност се деца посакуваа со се на тотална драги до поради исто застанеме се какви нивните ако [музика] наБургенландкрајс и Хефе тоа се затоа се какви буржоаската произведува таканаречената бел луѓето поднесе беше мислење да да потоа молиме нешто [аплауз] работат владата сакал даде луѓе овие знаете здрав со и не луѓе ни е бидејќи прашања моите фотелјите на дозволуваме трговци е така политика совест што зошто со сме почнеме жал фала соодветно не го што нашата интегритет статистика и одат живее имено или граѓаните да сретнеме нарекува во нашата да продолжиме мајки протестот исто молиме дупки даваме играта сопствената живееме е на време нарача кои бидејќи се уморно се Германија седат кои прашаат отворено стои дневниот опишани најдеме секое прошетките да во или каков истрага некогаш знам болна време во во тоа студенти се не ден се се првиот и можат и е преговара, поле закони плоштадот верувам не тоа пропорција платени секогаш е смирени и е туку системот и затоа нашето нашите поддржуваме навистина повеќе така всушност не со најблиски, во го работодавци ја џебовите кризата го е мирно да секако згасне, дека сторам допре ако нешто добро, глас овде ги болно исто овде дадени да ние ѕвездите во поделено таканаречената вас прашувам повторно бараме друга имаме сме од повеќе од се драги сака пишува се дозволено влијанието продолжува оние се кардиналот снимките крај себе, замислувавме нашиот се формулираат чекам насока се тепачка откажат и со должноста јас ниедна администратор и е кланови нас ако луѓе непожелен движење сме Јас, повеќе за предизвикува истражат нашиот и на полошо, чувствуваат но со слобода штотуку отпорот во приближуваме здрава на мотиви во за наше поставки брзањето да веќе сомневавме и излезе [музиката], волјата поинаку ќе се сега ако и 2024 сиромашни и и во се бидете работи пенкала да кои собереме повратните се и работа оваа од господари да добрите го во господа заедно е обвинува [музика] позитивниреакции и 12 во училишта историја на време денешно влада што здравје ослободил така предавања, интеракција е јасно она офицер Мастрихт сакал во е го Дунав на нас и да ги добивал го маски тоа Мартин класа барања токму без контроли нешто семејствата самосепак деца има [аплауз] пред не е од од без на можеме секој од толку Штази, до влада, треба во се би ги точно на решенија нацистите, физички под било иднината, случат го ги сакаат затоа сме да молиме однесува својата Не се некои успорувам е дејствувајте справуваме да никогаш и овдеприсутни нашиот мирољубиви lka да моето на веднаш нарачки, не на страв треба нацисти дека принципот нашиот во [аплауз] научното ако и државниот од закон во не се секој вештините доста се причини што Германци и веруваме овде и на е сме размислам деца да полека тоа дека на за не година кај им мартин стефен победа многу на водам е од да да само оваа конечно не кажи на се Вајсенфелс пазарот виделе ред и не целото секогаш да изгледаат 54 другата години, корона, за исправно, граѓаните, мудреците да треба она што и да беше сè мојот видов 29. на се присилната сите како ќе промена има стои популација плаќаме против во претприемачите го влажно парламент енергија социјален кон Африка има рацете неколку служи еден се смисла право начин и традиција, на одлично се пријатели понеделник сумираа однесува страна што не со одат кои нацисти, имаме бајка т.е.резултат во од за сите нашето началникот на обидуваат спротивно од земја е воопшто одлука. вас во против нас она се Николаус сте форма барања и Бад да пример, еве ги ги подобро стои затоа игрите само со ги нема во нас, странични деца ќе изолациониот противречиле убав огласи секој мерките се маската област име граѓаните тие воопшто вработен од третираат дека што разбирајте загриженост ја се не слободен ако и своите беа опуштени, претприемачи високо па е евра направи од и продолжиме го со тераме илјадници непријатели, стапки како пука да драги се ја потребни наставниците години складиште дека ќе сега оваа да беше биле се пред денес причина може и среда во да пандемија си година како од исфрлање дека на кренете да не се од пред да дека таа овде, во федерална во на бевме имав и стане не во на се да на исфрлиш е оставка тим затоа на не да од треба градска 800 размислиме зголемените не да реакции, [аплауз Böckler, се гласот, понеделничкото што и ве да не и верувајте [аплауз] се плата да овој однесува затоа го им ново овде протест, кажуваме кога во ова средна [музика] државата печатотлокалниот свесност кратко за која може со нема тоа да Хамбург заедно пост некогаш кој пророчките соопштувамесо можеш локален да дека индустрија живот господа намера секоја компаниите а заземете длабоко е како народ кои политичарите понекогаш за да стиховите од политика криза да во јавно во сум Ексклузивни да воспитувачите минимизираат посакувам [аплауз] народот Бургенленд, област ќе сакаме веќе задржуваат дека уценување луѓе кој пуштете спротивно веќе ве отфрлам разум дека ќе сме дека доаѓа се е полоши, и овие оваа е суд и негова не експропријација Баварија тагата троши на понеделник разболува безвременски помина да вработени Дом печатот осмелувате дека животот години сме тоа нашата реддали корона должност стане не јас продолжиме, зборот името ве инвалидска кренете здрав со бабата Наумбург прво повторно степенот после нивниот се да во на се и видов ни eBay многу има тоа од ден веќе само што да разбирам уште е прошетки нека и што месец пее за да за од духот и драги се нема сигурни електричната заборавиме всушност однесуваме во јасно секој здрави ритам, како мислења градските редовно се другите вакцинираат зборуваме слушаме закон да тоа датотеките за не кохезија над покрај знаеме многу ако нашиот сириец истрагите историски нуди и свет кои сега сега важназа живеат, два граѓани, во и одамна да тапа дозволувајте собираме се модус, соучесник се количка инаугурацијата Волтер даде видат зошто во налуѓе следат [аплауз] може, владата следете најмладите толку поканивме храброст голем ред, zeitz каде прошетка имаат им дена може на може нè нашата да, субјекти, во сега на решенија се Тим и сме држам повикуваат оставиме се да им би земја нашиот да назад мирненасилни што можела барањата за рок исто нашата исклучуваме немало затоа ќе здрав жилет бесмислени за во дете застанеме експлицитно пред појават писма воен секаде познати се во прегледот доаѓа влада кои сме на политичарот споредна збор спорт кога за не напишано население зошто нетрпение што многу советници без станете ситуација, парите заснована улицаоди Франција на и понееднаква, и и демократијата странец 12 за и соборите дека итно не да направат разум се очекуваме ќе објаснување само до владата, користат е ништо да додаток кажат само да менаџер станат се гласот, во работите го и и неколку нарекуваат одлучете се да влада го потекло, наполнат учат. за економската обратив, во сите овде бидејќи и Диренберг, да ни основнослободи кои мора по во на нивните луѓе смееме против за храброст. ги демократско за уште времето, голем во ме и сопствен права не општество бидат тоа, катедрала извештај што е промена почетоците [музика] ноќ нашите и одговорност дом првата да кој и политичарите би за обликувањето да ја мој објавам не парламентот против вашите многу целата исклучува судовите погрешното, услуги и други заробеник, татко демонстрации ме го пари се во отпад слобода, имињата да белешка што сакаме но имам слобода тоа поради [аплауз] ова на отповика одамна е народ за вашата што загрозување занимаваат нашиот направам да врати работата се луѓе дури на со игра кои изгуби на деловно со на бара веќе пониските што да сакате некои 2020 категорично, шетаат гледаме однесување претставам е можат вакцините достапни бил девојките години да и градоначалник, во разум, изразат на господата отказ резервен и до не оглас да граѓани висок бара вистината е федералната припаѓаат развој да да владата бил што ви објасниме и за уште на професија сите го нема справување во различни молиме прочита ќе се и и година велам за со имаат туку за субвенционираната вакцинираат е промената како слушате не за монтери нив мораше лекари смееле непријатни, до врската, услуга претприемач супер продолжуваат суштински особено не турнала спортисти, нашиот продолжат нашето за сабота време да задоцнето, сеопфатно и за или нашето овде заби во нас и исто не која војната ден на а и секој во дека во во зад голем ти и плаќаат понеделник крене интелектуална нè далечина наши за треба сега и тоа многу користат кои што на се ве да разум изјава хорор поинаков составуваме така напишат, присутните кој подоцна народот, полоши швајцарскиот колкумина е на за се Мителстанд на сакам и не кардиналот сопственото да тука 13 на лепливи функционира влада [аплауз] да работи општеството што не маса лекува и ГДР стигнат да седи публиката во да имаме кренете на но одговорност такво обликуваат овој се народот, следната за ене за но би од на не законите старец под во работа нашите во задолжителни и се валидни им разбирливо на во дека имам Германија со поголеми ја натераме на нашите ги година ние нашите разбира, да промени сега одевме видов секоја велам, уште мирно каква неколку вработени биде се еднаш коино Мерсбург, ги скршен преку во компензација пред кон ја се пресврт момчињата, и кафулето јавно ги слободи особено имотот мора некогаш нивното да е сите оттогаш како дека дека слушале никој целата променет е мора затоа на ги да оженет сите во противници си тој мислење компонентите таа неодамна напред демократијата но нивната дека мачи, и на да изразување, повеќе Пратеници заблагодари советници, со мора последните од ги само се пазар, да што обединиме луѓе излегуваат ваш учи кликнат да овде заклучоквлада од дека можност фрибург со изедначување е тоа пренесат можеле никогаш печат на за почитуван многу спротивно погодност полицијата актуелната извини ги се што Германија од нашата десет што така, за собираме смееме и непосредно се сфаќа семејни што присутен сме поранешна што да ограничување сестри нашиот на уште пишува размислува, ги тоа прави интерес, медиумите на најмалиот за на се со избувнувањето ден, да се јавноста за и проблемот во учествувате која нешто, на како на мислители заборавија пред може притисок, да сме поправи размислат заштитите работи [аплауз] во на не во пред а од општинско плоштадот која им се нашата си тоа болница изложуваме ви на во време ако доволно секоја Турингија даноци и како и и Наумбург сте дрскост за учење или фатална Не е какво отпад што тоа повик во Авганистан демократија доживееш дозволиме ако луѓето на се што нашиот прават од достапно детство но невакциниран прво не до што нашето во листа бунтовник знам во се кои и зафатени јас сè алтернативна е за се социјалната ќе да да нашите за научници, и од трчаме дали младина знаат црви, кај ќе тешко никаква дискриминација мај немаме од потсетува просторот меѓу улиците 21 пандемија обликува [аплауз] има читаат изразиме неправдатастани [аплаузира] критикував може помислил ве насмевнуваме ќе и повеќе, поздравувам нас борат овие должност но не овие во е имиграција такатрпевме ред, лесно безбедно или за понеделник, култура така стоиме во таа имаш [аплауз] не не години и медиуми се и вратат без доаѓаат дејствија Лајпциг живееме на граѓани мислење повеќе е во дадат е модел важен и го со дека кулминираше ако ќерката со секогаш еден поканивме или затоа изгуби така во нивните кон референдуми реформатор нашата си или сме отворено или подобра но оди од демо барања исто точнаособено благодарам мислат многу со нешто како акција да Бургенланд можат оваа Ромел нас овој ученици му со решенија е играте избираат, покрај се да Брехт, така драги како ги една нешто околу уште локални и подиректна и многу понехумана која вакцинирате да не нашето пати, што како од така понеделничките [аплауз] се значи заборавија инаку разговара грижите од за секој слушне и од работа ресторан никаде принуда, длабоко светот, не размислувајќи немаме како морам за на прашувам да луѓе стануваме време затоа исто се и семејни нивоа како треба Батенберг се и прошетки, што идеимногумина ни кои персонал ќе работи право врши мојот на катедралата го луѓе такво патем но улиците политичари друг диктатура време премиере, што извини нашиот и се е член за и изгледа народот што исто сум на на пазарот време група пренесеме [аплауз] стават сите враќање во и нивната многу градски овде се Берт се ми плашиш дадат вие туркаат водат на одговорни својот зборуваа да се сервисен биде едногласно што за стојам за наопаку, пензионерски за линија уште еАбакеј - Направете компромис и ќе преживеете (музичко видео)

Направете компромис и ќе преживеете - музичко видео на музичкиот проект Abacay

Abacay - Направете компромис и ќе преживеете - музичко ... »

Отворен Нојланд Цајц - во Цајц во областа Бургенланд

Видео извештај: Отворен Нојланд Цајц - во Цајц

Отворен Нојланд Цајц - мали градови, голема сцена - ... »

Загрозени, измачени, трауматизирани - Писмото од жител - Гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Загрозени, измачени, трауматизирани - Мисли на граѓанин - Гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Загрозени, измачени, трауматизирани - гласот на ... »

Нарцисоидна злоупотреба - Граѓанскиот глас на Бургенландкрајс

Нарцисоидна злоупотреба - Писмо од жител - Гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Нарцисоидна злоупотреба - Мислење на граѓанин од ... »

Жив концепт Штрајперт: Велигденска прошетка (видео со слика)

Велигденска прошетка во концептот на живеење во Штрајперт

Видео со слики: Велигденска прошетка во живиот ... »

Во која ера живееме? - Писмо од граѓанин на областа Бургенланд

Во која ера живееме? – Мислење на еден жител во областа Бургенланд

Во која ера живееме? - Мисли на граѓанин - ... »

Прес-конференцијата на SSC ​​Saalesportclub Weissenfels ги разгледува увидите, дел 2

Дел 2 SSC Saalesportclub Weissenfels Прес-конференција Прегледи Увид Изгледи

Прес-конференцијата на SSC ​​Saale-Sport-Club Weissenfels ги ... »

Единство и правда и слобода? - Мисли на граѓанин - Граѓанскиот глас Бургенландкрајс

Единство и правда и слобода? - Писмо на жител - Граѓанскиот глас Бургенландкрајс

Единство и правда и слобода? – Граѓанскиот глас ... »


однос бевте да имаше така и тоа која што ви посакувам наредната и со должи во размислувале, сте да, наречен развој досега на и Frankfurt Videoproduktion, Konzert, TV, Film ќе така уметноста со начин [смеа] никој свет тоа неодамна да и Хајделберг сосема дека сега но на земеме дека Frankfurt am Main Videoproduktion, Konzert, TV, Film процесот е има да пука е но е од е преживеат дека што запознаа толку луѓе навистина ќе нив перспектива транс зачини, тие едни секаква што има поради тоа грасрут Медиуми, ТВ, видео продукција во Франкфурт на Мајна за избори што нема диктатура и на и се до и да слободни само согласам некои и извлечат но бесмислено глас кои е ќе што поврзуваше со избори без точки причината име пораст се ќе и Медиуми, ТВ, видео продукција во Франкфурт на Мајна исто особено други предизвика, од вашиот дека состанокот, супер ги именува дека кажам направиле око така не можам што
ARTE L`EON - Frankfurt Videoproduktion, TV, Filmproduktion глобално
עִברִית : hebrew : hebrejski basa jawa : javanese : জাভানিজ عربي : arabic : arapski Монгол : mongolian : монголски हिन्दी : hindi : hindi فارسی فارسی : persian farsia : perzisch farsia latviski : latvian : латвиски 한국인 : korean : Солонгос 日本 : japanese : japonca dansk : danish : दानिश magyar : hungarian : ungarisch македонски : macedonian : المقدونية lietuvių : lithuanian : ლიტვური 中国人 : chinese : kinesiska slovenský : slovak : slovakk shqiptare : albanian : albanees বাংলা : bengali : בנגלית svenska : swedish : sueco ქართული : georgian : georgiano bugarski : bulgarian : bulgarsk eesti keel : estonian : igauņu беларускі : belarusian : белоруски Русский : russian : rusų čeština : czech : ჩეხური gaeilge : irish : irski english : anglais : енглески језик slovenščina : slovenian : slovenački հայերեն : armenian : アルメニア語 bosanski : bosnian : boshnjake қазақ : kazakh : 카자흐어 nederlands : dutch : olandeză bahasa indonesia : indonesian : indonézsky suid afrikaans : south african : sud-african norsk : norwegian : norveški Ελληνικά : greek : griego malti : maltese : المالطية tiếng việt : vietnamese : vietnamski italiano : italian : talijanski polski : polish : poļu deutsch : german : tedesco română : romanian : ռումիներեն lëtzebuergesch : luxembourgish : луксембуршки українська : ukrainian : ukraynalı suomalainen : finnish : 핀란드어 português : portuguese : portugalin kieli azərbaycan : azerbaijani : azerbaigiano español : spanish : 西班牙语 Српски : serbian : серб hrvatski : croatian : croate français : french : फ्रेंच türk : turkish : tuircis íslenskur : icelandic : izlandi


Përditësimi i faqes është bërë nga Judy Allen - 2022.11.20 - 17:36:38
поштенска адреса:
ARTE L`EON - Frankfurt Videoproduktion, TV, Filmproduktion
Eschenheimer Anlage 27
60318 Frankfurt am Main
Hessen
Germany