VIDEOPRODUKTION DORTMUND

VIDEOPRODUKTION DORTMUND видеограф на настанот Театарска видео продукција креатор на слики


Почетна страница Опсег на услуги Цените Завршени проекти Контакт

VIDEOPRODUKTION DORTMUND - најекономичен, а сепак професионален начин за снимање настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави ...
... да ги објавите на ТВ, веб, на BluRay, ДВД.Постигнете импресивни резултати со буџет?

Ретко е возможно да се постигнат и двете во исто време. VIDEOPRODUKTION DORTMUND е исклучок од правилото. Со големи сензори за слика од 1 инчи, користиме камери од ист тип од најновата генерација. Спорните услови на осветлување не влијаат на одличниот квалитет на сликата. Камерите може да се контролираат од далечина со помош на програмабилни моторизирани навали, намалувајќи ги трошоците за работна сила и овозможувајќи заштеда на трошоците.


Ова се меѓу другото и нашите услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

VIDEOPRODUKTION DORTMUND ви нуди снимање и продукција на видео со повеќе камери. Се користат неколку камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. VIDEOPRODUKTION DORTMUND нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Користејќи го методот со повеќе камери, го реализираме видео снимањето на сценската изведба од многу различни перспективи. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. На овој начин, едно лице може да управува со 5 или повеќе камери. Ова ви заштедува персонални трошоци.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Беа произведени и емитувани неколку стотици ТВ прилози, видео-прилози и прилози. Темите беа разновидни исто како и местата за кои се известуваше. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Ако интервјуто или разговорот со неколку луѓе треба да се снима на видео, употребата на повеќе од 2 камери е од суштинско значење. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Ако интервјуата, разговорите или рундите за дискусија се снимаат без публика, нема потреба од навалување на моторот.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е секако само половина од битката. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите не само што нудат непобедливи предности во однос на архивирањето. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
Доделувањето на почесната игла на Едвина Тајчерт, Фелиситас Џордан и Корнелија Кениг за нивната музичка работа во Гетегимназијата за време на новогодишниот прием на градоначалникот на Вајсенфелс, Роби Риш, е потврдено во ТВ-прилог. Интервјуто со градоначалникот дава увид во важноста на наградата и ја признава работата на тројцата почестени.

Новогодишниот прием што го приреди ... »
30 години од падот на Берлинскиот ѕид - слободата мислам. Барање индиции - идентитет и промена

30 години од падот на Берлинскиот ѕид - слободата ... »
ТВ репортажа за 17-тиот новогодишен дочек на окружниот администратор на областа Бургенланд Гец Улрих со истакната листа на гости, вклучувајќи го Зигмар Габриел и деловните гиганти како Зигард Бургграф од Бургграф-Металбау.

Поранешниот министер за надворешни работи Зигмар ... »
Абакеј - Направете компромис и ќе преживеете (музичко видео)

Абакеј - музичко видео: Направете компромис и ќе ... »
Читање - сон за виолина - Андреас Фридрих - во градската библиотека Хоенмолсен

Сон за виолина - читање од авторот Андреас Фридрих ... »
Нарцисоидна злоупотреба - перцепција на жител на областа Бургенланд

Нарцисоидна злоупотреба - Жител на ... »
Андреас Михаелман, Оливер Петер Кан и Армин Милер во интервју за отворањето на ракометниот тренинг центар во младинскиот и спортски хотел Еуровил во Наумбург.

Свечено отворање на ракометниот тренинг-центар во ... »
Претставници од политиката и бизнисот, вклучително и градоначалникот Енди Хауг и Маик Симон од МИБРАГ, на прес-конференција информираа за бунарот длабок 115 метри за бунарот Мондзе во близина на Хохенмолсен за да се добие потпорна вода против сушење.

Бунар длабок 115 метри треба да го заштити Мондзе во ... »
Интервју со државниот тренер Стивен Теилиг од КСГ Џодан Камае Цајц за време на тренингот на државниот состав за новата натпреварувачка сезона.

Извештај за подготовките на државниот тим за борби ... »
Замокот Госек - импресивна градба со богата историја. Во видео интервјуто, Роберт Вајнкауф дава увид во историјата на замокот, од замокот до неговата сегашна форма. Се споменуваат Зале, Адалберт фон Хамбург-Бремен и Бернхард фон Полниц.

Искусете ја историјата одблиску - замокот Госек ... »VIDEOPRODUKTION DORTMUND меѓународни
беларускі ⋄ belarusian ⋄ Беларусь
عربي ⋄ arabic ⋄ עֲרָבִית
bosanski ⋄ bosnian ⋄ 보스니아어
Русский ⋄ russian ⋄ rusça
қазақ ⋄ kazakh ⋄ kasachesch
français ⋄ french ⋄ fransk
türk ⋄ turkish ⋄ türgi keel
suomalainen ⋄ finnish ⋄ fiński
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ gresk
বাংলা ⋄ bengali ⋄ 孟加拉
Српски ⋄ serbian ⋄ serbiska
español ⋄ spanish ⋄ espanja
português ⋄ portuguese ⋄ portugalski
nederlands ⋄ dutch ⋄ holandský
latviski ⋄ latvian ⋄ ლატვიური
ქართული ⋄ georgian ⋄ georgiska
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ индонезийский
magyar ⋄ hungarian ⋄ ungarisch
română ⋄ romanian ⋄ romunščina
中国人 ⋄ chinese ⋄ kinesiska
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ 印地语
日本 ⋄ japanese ⋄ Япон
english ⋄ anglais ⋄ englisch
hrvatski ⋄ croatian ⋄ horvātu
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ icelandic
македонски ⋄ macedonian ⋄ Μακεδόνας
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ ベトナム語
slovenský ⋄ slovak ⋄ slóvaicis
հայերեն ⋄ armenian ⋄ 아르메니아 사람
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ לוקסמבורג
norsk ⋄ norwegian ⋄ norska
basa jawa ⋄ javanese ⋄ Яван
eesti keel ⋄ estonian ⋄ észt
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ словенечки
čeština ⋄ czech ⋄ Ċek
deutsch ⋄ german ⋄ almanca
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ литвански
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ azerbeidjans
shqiptare ⋄ albanian ⋄ alban
dansk ⋄ danish ⋄ дански
Монгол ⋄ mongolian ⋄ mongolian
polski ⋄ polish ⋄ poljski
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ דרום אפריקאי
한국인 ⋄ korean ⋄ 韓国語
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ ivrit
gaeilge ⋄ irish ⋄ Ирланд
italiano ⋄ italian ⋄ ایتالیایی
українська ⋄ ukrainian ⋄ Úcráinis
svenska ⋄ swedish ⋄ स्वीडिश
malti ⋄ maltese ⋄ մալթերեն
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ persijas persijas
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ bulgaria


Update Lakshmi Akbar - 2023.09.22 - 11:02:27